مقالات استودیو فردا

کارگردان فیلم کیست
کارگردانی

کارگردان کیست؟ توضیح جامع کار کارگردان فیلم

آگاهی دقیق از آنچه یک کارگردان در هر مرحله یک تولید انجام می دهد برای موفقیت شما در صنعت  فیلمسازی بسیار مهم است. شرح وظایف کارگردان شامل مشارکت در تقریباً هر مرحله از پروژه است.

از آنجایی که دیدگاه آنها تا حد زیادی بر محصول نهایی موثر است، کارگردان با تمامی گروه های و بخشهای پروژه همکاری نزدیکی دارد تا یک فیلم خوب را به ثمر برسانند.

ادامه مقاله
انیمیشن

انیمیشن چیست؟ تعریف و انواع انیمیشن

اگر داستان نویس هستید یا می خواهید باشید، انیمیشن مکان خوبی برای شروع است. پس انیمیشن چیست؟ و انواع کاریکاتوریست ها و هنرمندان انیمیشن از چه مواردی استفاده می کنند؟ موضوع این مقاله از استودیو فرداست.

ادامه مقاله
روتوسکوپی انیمیشن چیست؟
انیمیشن

روتوسکوپی انیمیشن چیست؟ (توضیح کامل فرآیند)

روتوسکوپی روشی است که در انیمیشن برای فیلم های لایو اکشن به صورت فریم به فریم استفاده می شود. در گذشته، انیماتورها تصاویر زنده را روی یک صفحه شیشه ای نشان می دادند و سپس آن تصویر را ردیابی می کردند. امروزه روتوسکوپی عمدتا توسط کامپیوترها انجام می شود.

ادامه مقاله
کامپوزیتینگ vfx چیست
جلوه های ویژه

کامپوزیتینگ چیست؟ توضیح کامل تکنیک های VFX کامپوزیتینگ

کامپوزیتینگ یکی از رایج ترین تکنیک ها در هنرهای تجسمی است.

اما ترکیب بندی (کامپوزیتینگ) چیست؟

به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی چند دهه گذشته ، تصاویر کامپوزیت در همه جا مشاهده می شود. ما قصد داریم انواع مختلفی از تصاویر ترکیبی را از صفحه سبز تا روتوسکوپی تا CGI و همه چیز بین آنها را بررسی کنیم.

ادامه مقاله
جلوه های ویژه

جلوه های ویژه چیست؟

به شما می گوییم جلوه های ویژه VFX چیست؟ چگونه و چرا فیلمسازان از آن استفاده می کنند؟ این مقاله را با تعریف اصطلاح VFX با مثالهای حماسی برخی از فیلمهای مورد علاقه شما بررسی می کنیم.

ادامه مقاله
تنظیمات و نورپردازی استودیو کروماکی
استودیو فردا

خلاق باشید! آموزش نحوه استفاده از پرده سبز کروماکی

در این مقاله از استودیو فردا درباره تنظیم پرده کروماکی، نورپردازی، تدوین و همه چیز صحبت خواهیم کرد. کلید درب جهان خلاقیت در دستان شماست، شما با خواندن این مقاله خواهید توانست از صفحه کروماکی سبز استفاده و فیلمهای فوق العاده ای تولید کنید.

ادامه مقاله
استودیو کروماکی

آموزش ساخت استودیو کروماکی خانگی

صفحه سبز ممکن است همان چیزی باشد که شما برای پروژه بعدی خود نیاز دارید.

خوشبختانه، نیازی به هزینه کردن با ارقام عجیب و غریب ندارید. یادگیری ایجاد صفحه سبز بسیار ساده تر از آن چیزی هست که اکثر مردم فکر می کنند. و احتمالا با هزینه کمی هم ساختنیست.

در این مقاله از استودیو فردا به آموزش ساخت استودیو کروماکی خانگی می پردازیم، همراه ما باشید.

ادامه مقاله
نورپردازی کروماکی چگونه است؟
پشت صحنه

نورپردازی کروماکی: راهنمای کامل به همراه فیلم آموزشی

در فیلمسازی، معمولا می شنویم که می گویند: اشکالی ندارد، بعدا در تدوین درستش می کنیم!
یک صفحه کروماکی دنیای جدیدی از امکانات را برای پروژه بعدی شما باز می کند. اگر قصد استفاده از پرده سبز کروماکی را دارید، این راهنمای کامل نورپردازی که توسط تیم محتوا استودیو فردا آماده شده است را بخوانید.

ادامه مقاله
رنگ سبز کروماکی
استودیو کروماکی

کد رنگ سبز کروماکی و رنگ ایده آل برای کروماکی چیست؟

برای کسانی که با تولید و فیلمبرداری سرکار دارند، دانستن کد رنگ کروماکی کمک بسزایی می کند. این اطلاعات تضمین می کند که شما کد دقیق دارید تا سبز های دیگری را در تصویر انتخاب نکنید و فقط یک رنگ خاص را در تصویر کروماکی کنید. در اینجا برای راحتی شما کد رنگ کروماکی را آورده ایم.

ادامه مقاله
پرده سبز در مقابل پرده آبی
جلوه های ویژه

پرده سبز یا پرده آبی ؟ کدام پرده کروماکی را بخریم!

وقتی صحبت از مقایسه پرده سبز با آبی می شود، قطعا یکی از دیگری بهتر نیست. مواردی وجود دارد که یکی به دیگری ترجیح داده میشوند. یک فیلمساز خوب بهتر می داند که چگونه با شرایط سازگار شود و از طریق ابزرار های مختلف مشکلات را حل کند.

ادامه مقاله
منو یشناس چهل خواننده در استودیو فردا
استودیو فردا

منو بشناس چهل خواننده در استودیو فردا

منو بشناس پروژه موسیقی مرکز موسیقی ماوا از مراکز فعال زیر مجموعه سازمان هنری رسانه ای اوج با حضور چهل خواننده سرشناس پاپ ایرانی است که با موضوعیت صلح و وحدت ملی ساخته شده است. موزیک ویدیوی خلاقانه این اثر به کارگردانی محمد اولاد در استودیو فردا ساخته شده است.​

ادامه مقاله
رضا فیاضی در فیلم تئاتر من ترامپ نیستم
استودیو فردا

فیلم من ترامپ نیستم در سایت آمازون پرایم

فیلم تئاتر من ترامپ نیستم محصول سال ۲۰۲۰ ، اولین فیلم تئاتر ایرانیست که به زبان انگلیسی تولید و در سایت آمازون پرایم پخش جهانی شده است. این فیلم به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا خرم در پاییز ۱۳۹۹ در بلک باکس استودیو فردا ساخته شد.​

ادامه مقاله
ساخت استودیو کروماکی
استودیو فردا

ساخت استودیو کروماکی

در این مقاله از استودیو فردا میزبان شما هستیم تا برای ساخت استودیو کروماکی در تهران و دیگر شهرهای ایران شما را راهنمایی کنیم.

ادامه مقاله
جواد خواجوی مشهدی
پشت صحنه

صدا گذاری های جواد خواجوی

در این مقاله از استودیو فردا به بررسی و تحلیل جلوه های ویژه بصری اجرا شده در فیلم قانون مورفی می پردازیم. با ما همراه باشید و در ادامه از فیلمبرداری پشت صحنه این فیلم با خبر شوید.

ادامه مقاله