انواع چراغ سافت باکس-استودیو فردا
نورپردازی

سافت باکس؛ معرفی، کاربرد نورپردازی، مزایا و معایب

سافت باکس های ابزار اصلی عکاسی هستند. در واقع به ندرت عکاسی را می شود پیدا کرد که در استودیو عکاسی یا فیلمبرداری خود سافت باکس نداشته باشد.

در این مقاله استودیو فردا به موضوع اینکه سافت باکس چیست و چرا برای عکاسان بسیار مهم است صحبت می کنیم.

ادامه مقاله
آموزش ساخت ویدیو برای یوتیوب
توسعه

راهنمای کامل کسب درآمد از یوتیوب

این مقاله از استودیو فردا را به تجزیه و تحلیل نحوه کسب درآمد از یوتیوب مانتایز اختصاص داده ایم تا بتوانید نحوه درآمدزایی از YouTube و درک عمیق درآمدزایی از ویدیوهای YouTube را به شما بیاموزیم.

ادامه مقاله
ساخت فیلم آموزشی درسی
ساخت فیلم آموزشی

آشنایی کامل با ساخت فیلم آموزشی

در واقع هدف اصلی و ساختاری فیلم آموزشی را می توان؛ آموزش یک موضوع یا آموزش یک مهارت خاص دانست. به صورت عامیانه می توان گفت، هدف از ساخت فیلم آموزشی انتقال دانش در مورد یک موضوع خاص است. این موضوع می تواند زمینه های مختلف را در برگیرد، از دروس دانشگاهی گرفته تا آموزش مهارت های فنی در صنعت تولیدی و غیره.

ادامه مقاله
تیزر

آشنایی با مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی یک فعالیت بسیار تخصصی و حرفه ای است به همین خاطر تنها توسط افراد ماهر در این زمینه امکان پذیر است، یکی از مهمترین نکات در ساخت تیزر تبلیغاتی داشتن یک هدف و برنامه مشخص است در غیر این صورت نتیجه تیزر تبلیغاتی آماده شده چندان مورد قبول مشتری قرار نخواهد گرفت.

ادامه مقاله
پرده سبز

آموزش حذف پرده سبز در پریمیر

استفاده از پرده سبز و یا آبی، روشی است که امروزه در بسیاری از پروژه‌های کوچک و بزرگ به کار می‌رود. در این شیوه بسیاری از هزینه‌های ساخت ویدئو یا حذف می‌شوند و یا اینکه جای خود را به هزینه‌های کمتر می‌دهند، در ادامه روش حذف پرده سبز در پریمیر با استفاده از روش Ultra key ارائه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تا پایان همراه باشید.

ادامه مقاله
پرده سبز مجيك مناسب براي اجراي جلوه‌هاي ويژه در عكاسي و فيلم‌برداري ديجيتال
پرده سبز

فون عکاسی چیست و راهنمای خرید فون عکاسی

فون عكاسي به عنوان يكي از تجهيزات و ابزار مهم و پركاربرد در صنعت عكاسي و فيلم‌برداري محسوب مي‌شود كه پشت سر سوژه قرار مي‌گيرد تا بك‌گراند مناسبي را كه مورد نظر عكاس يا فيلمبردار است، ايجاد كند و ترجيحاً از پارچه‌هايي انتخاب مي‌شود كه خيلي براق و زننده نباشد و سوژه را در كانون توجه قرار دهد.

ادامه مقاله
مثلث نوردهی در عکاسی و فیلمبرداری چیست- استودیو فردا
نورپردازی

مثلث نوردهی در عکاسی و فیلمبرداری

دراین مقاله استودیو فردا به سوالات مثلث نوردهی چیست؟ چگونه می توان از هر یک از سه تنظیمات آن برای گرفتن یک تصویر استفاده کرد؟ پاسخ می دهیم.

همچنین سه متغیری که نوردهی یک تصویر را ایجاد می‌کنند، عمیقاً بررسی می‌کنیم. در ادامه نیز نگاهی به نمودار مثلث نوردهی می اندازیم که می توانید آن را به عنوان مرجع برای تصویر برداری استفاده کنید.

ادامه مقاله
سینما وریته چیست؟-استودیو فردا
کارگردانی

سینما وریته چیست؟

در این مقاله از استودیو فردا قصد داریم در مورد چیستی سینما وریته صحبت کنیم و چند نمونه مدرن از آن را به شما نشان دهیم. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از سبک vérité در داستان سرایی خود استفاده کنید.

ادامه مقاله
چگونه بازیگر شویم؟-استودیو فردا
کارگردانی

چگونه بازیگر شویم؟

بازیگر شدن رویای رایجی است که اغلب از آن چشم پوشی می شود. اینکه الان در صفحه مقاله چگونه بازیگر شدن استودیو فردا هستید، نشان می دهد که شما حاضرید با یادگیری نحوه بازیگر شدن، رویای خود را در بازیگری به سرانجام برسانید.

بالاخره هر بازیگر موفقی از جایی شروع کرده است. برای اینکه تصور بهتری در مورد اینکه از کجا شروع کنید داشته باشید، این راهنمای مراحل بازیگری شدن را گردآوری کرده ایم و از شما در پیگیری رویایتان برای بازیگر شدن حمایت می کنیم.

ادامه مقاله
بوکه چیست-استودیو فردا
عکاسی

بوکه چیست؟ اثر بوکه در عکاسی و فیلمبرداری

در این مقاله استودیو فردا به شما می گوییم بوکه دقیقا چیست؟ ما با معنای بوکه شروع می کنیم ، از جمله برخی از نمونه های عکاسی بوکه و با یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی دستیابی به جلوه بوکه در عکاسی و فیلمبرداری همراه شما خواهیم بود.

ادامه مقاله
ساعت طلایی بهترین زمانی عکاسی در فضای باز- استودیو فردا
عکاسی

ساعت طلایی بهترین زمان عکاسی در فضای باز

ساعت طلایی یک اصطلاح برای توصیف نوع خاصی از نور است که برای چشم خوشایند است و همچنین فوق العاده سینمایی به نظر می رسد. در این مقاله استودیو فردا به شما می گوییم ساعت طلایی چیست و به چه زمانی در عکاسی و فیلمبرداری ساعت طلایی می گویند؟

ادامه مقاله
راهنمای فیلمنامه نویسی-استودیو فردا
فیلمنامه نویسی

راهنمای فیلمنامه‌ نویسی: چگونه هر‌ روز بنویسید؟

در این مقاله استودیو فردا با برخی توصیه های مفید، هر فیلمنامه نویس می تواند سرانجام اولین پیش نویس را که اولین گام برای ساختن یک فیلم اسشت، به پایان برساند. شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه هر روز بنویسید و خود را کاملاً متعهد به پروژه کنید. این راهنمای فیلمنامه نویسی را جدی بگیرید.

ادامه مقاله
نقد فیلم جوکر - استودیو فردا
تئوری فیلم

نقد فیلم جوکر: هرج و مرج تاد فیلیپس و خوآکین فینیکس

در فیلم جوکر فیلیپس چیزی منحصر به فرد برای فیلم های کمیک بوک خلق کرده است و فینیکس هم عملکرد ارزشمندی را به ارمغان آورده است. به نظر استودیو فردا فیلمسازان فیلمی را که می خواستند ساختند، به همین خاطر این مقاله را به نقد فیلم جوکر اختصاص داده ایم.

ادامه مقاله
افزایش سرعت ویدیو -استودیو فردا
پس تولید

افزایش سرعت ویدیو در پریمیر، آیفون، اندروید و اینستاگرام

اگر بدنبال این هستید که چگونه به ویدیوی خود سرعت بدهید، ما خوشحال می شویم که پاسخ را ارائه دهیم. مهم نیست که با چه پلتفرمی کار می کنید. برای پروژه های فیلمسازی حرفه ای، ما برنامه تدوین حرفه ای Adobe Premiere Pro را توصیه می کنیم.

ادامه مقاله
انیماتیک چیست؟ استودیو فردا
انیمیشن

انیماتیک چیست؟

چه در حال ساخت یک انیمیشن تجاری، یک فیلم کوتاه، یا یک فیلم بلند باشید، انیماتیک خیال شما را از ساخت محصول نهایی راحت می کند. احتمالاً تا به حال در مورد استوری بوردها چیزی شنیده اید و ممکن است قبلاً بعضی از انیماتیک ها را دیده باشید، حتی اگر تا به حال اسم آنها را نمی دانستید.

بنابراین ، انیماتیک چیست و چه کاربردی در فیلمسازی دارد موضوع این مقاله استودیو فرداست.

ادامه مقاله
لنز نرمال چیست؟
عکاسی

لنز نرمال چیست؟

عملکرد لنزها بسیار شبیه به چشم انسان است. با این حال، همه لنزها دارای زاویه دید مشابه چشم انسان نیستند. لنز معمولی قصد دارد عکس را به گونه ای ثبت کند که بیشترین شباهت را به دیدگاه ما نسبت به جهان داشته باشد.

ادامه مقاله
دوره آموزش فیلمبرداری و تصویربرداری
فیلمبرداری

بهترین دوره‌های آموزش فیلمبرداری آنلاین

ممکن است در پیدا کردن بهترین سایت‌ها و دوره‌های آنلاین فیلمبرداری تردید داشته باشید، به همین خاطر در این مقاله استودیو فردا لیستی از بهترین دوره های آنلاین فیلمبرداری آنلاین را که می توانید از امروز شروع کنید تهیه کرده ایم.

ادامه مقاله
انیمه چیست
کارگردانی

انیمه چیست؟ سرآغاز، تکامل و نمونه های مدرن

یکی از محصولات جانبی باورنکردنی ظهور رسانه های جدید، دسترسی گسترده به فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی بین المللی است. به طور خاص، مخاطبان غربی بیش از هر زمان دیگری در معرض دنیای انیمه‌ها قرار می‌گیرند. محبوبیت روزافزون انیمه ها حتی استودیوهای آمریکایی را وادار به تولید نمایش هایی شبیه به انیمه کرده است.

اینکه چرا می گویم شبه انیمه یا انیمه چیست؟ موضوع جذاب این مقاله از استودیوفرداست.

ادامه مقاله
آموزش اصول طراحی کارکتر-استودیو فردا
کارگردانی

طراحی کاراکتر چیست؟ آموزش اصول طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر پیش از هر نقاشی به شخصیت های یک داستان جزئیاتی می‌دهد که آنها را نمادین می‌کند. در این مقاله استودیو فردا قرار است با هدف از طراحی کاراکتر و آنچه باعث می‌شود طراحی شخصیت بسیار عالی و اصولی باشد صحبت کنیم. و فرآیند طراحی شخصیت را به صورت دقیق بررسی می کنیم.

ادامه مقاله
بهترین بازیگر فیلم های جوکر
تئوری فیلم

بهترین بازیگر فیلم های جوکر ما بودیم.

جوکر یکی از ماندگارترین شخصیت های تخیلی تمام دوران است. نقش جوکر همیشه یک چالش بی نظیر برای بازیگران بوده و اکنون وقت آن است در این مقاله استودیو فردا ببینیم بهترین بازیگر جوکر در تمام دوران کیست.

ادامه مقاله
چگونه تدوینگر حرفه ای شویم
پس تولید

۶ قدم ضروری برای تبدیل شدن به تدوین گر حرفه ای

چگونه می توانم تدوینگر فیلم شوم؟ چقدر طول می کشد تا تدوینگر فیلم شوید؟ کار تدوین فیلم را از کجا شروع کنم و مسیر حرفه ای تدوینگر فیلم چگونه است؟ اگر بدنبال پاسخ این سوالات هستید، این مقاله ی استودیو فردا را برای شما آماده کرده ایم.

ادامه مقاله