ساخت ویدیو برای یوتیوب

گام به گام آموزش ساخت ویدیو برای یوتیوب

شما چگونه برای یوتیوب ویدیو می سازید؟ اگر به دنبال راهنمای ساخت ویدیو در یوتیوب هستید، این مقاله استودیو فردا برای شما آماده شده است!

نحوه ساخت ویدیو برای یوتیوب

در اینجا قصد داریم نحوه ساخت ویدیو یوتیوب را با تقسیم سه مرحله اصلی به شما نشان دهیم: 

در پایان همه آنچه را که باید برای ساخت ویدیو برای یوتیوب خود لازم است بدانید را یاد می‌گیرید. اما قبل از اینکه وارد ایده پردازی و برنامه ریزی شویم، بیایید بررسی کنیم چه نوع ویدیوهایی ممکن است بخواهید بسازید.

آشنایی با ساخت ویدیو برای یوتیوب

چه نوع ویدیوهایی می خواهید بسازید؟

قبل از برنامه ریزی برای هر کاری، باید به این فکر کنید که چه نوع ویدیویی برای یوتیوب می خواهید بسازید؟ باید بدانید که قالب های خاصی وجود دارد که برای انواع خاصی از محتوا کار می کند.

بنابراین، اولین قدم این است که محتوای خود را مشخص کنید و پیدا کنید که کدام قالب بهتر کار می کند.

در ادامه چند قالب محتوایی ساخت ویدیو برای یوتیوب را به شما معرفی می کنیم که به شما چند ایده ساخت ویدیو برای یوتیوب هم می دهد.

ولاگ یا گزارش ویدیویی

برای ولاگ کردن یا ساخت ویدیو برای یوتیوب به صورت گزارش ویدیویی به دوربین نیاز دارید. دوربین شما برای ضبط گزارش‌های ویدیویی می‌تواند دوربین گوشی هوشمند شما یا یک دوربین DSLR، یک دوربین 360 درجه باشد.

این روزها دوربین های 360 درجه برای ولاگ ساختن بسیار محبوب شده اند. بخاطر اینکه میدان دید گسترده ای را ارائه می دهند. برای آشنایی با این دوربین ها ویدیوی زیر را تماشا کنید.

فیلم کوتاه

فیلم های کوتاه نسبت به سایر انواع ویدئوهای یوتیوبی به تحقیق و برنامه ریزی بیشتری نیاز دارند. ویدیوی زیر مواردی را عنوان می کند که می‌توانید برای اطمینان از موفقیت فیلم کوتاه خود استفاده کنید:

طرح کمدی

کلاً طرح‌ها نیاز به برنامه‌ای مشابه با فیلم های کوتاه دارند، اما نمایش آنها کمی ساده تر است. این روزها ساخت ویدیو برای یوتیوب و رسانه های اجتماعی پا را از استندآپ کمدی های فراتر گذاشته و به تولید فیلمهای سریالی مختص به یوتیوب منجر شده است.

بازی کنید!

خیلی از یوتیوبرهایی که امروز درآمد بالایی از یوتیوب دارند با ساخت ویدیوهایی درباره بازی شروع کرده اند.  ویدئوهایی که در آنها یک یا چند نفر در مورد بازی‌هایی که در حال انجام آنها هستند نظر می‌دهند.

اگر می خواهید گیم استریم کنید نیاز به میکرون و ضبط از اسکرین کامپیوتر خود خواهید داشت.

نقد و بررسی

یکی از نکات جالب در مورد یوتیوب این است که در این پلتفرمی می توانید دیدگاه خود را در مورد موضوعات مختلف مثل بازی‌ها ، فیلم‌ها ، تلویزیون، موسیقی و غیره ارائه دهید. تقریباً می‌توانید هر چیزی را در یوتیوب نقد کنید – همه شما به یک میکروفون و یک برنامه ویرایش ویدئو احتیاج دارید.

مصاحبه

مصاحبه‌ها در یوتیوب بسیار محبوب هستند – چه مصاحبه پادکست، چه مصاحبه ورزشی و چه مصاحبه خبری. اگر می خواهید یک ویدیوی به شکل مصاحبه برای یوتیوب تهیه کنید، باید از میکروفون های حرفه ای استفاده کنید.

اکنون که انواع مدل ساخت ویدیو برای یوتیوب را بررسی کرده ایم، بیایید فرآیند سه مرحله ای را برای نحوه ساختن ویدیوی YouTube تجزیه و تحلیل کنیم!

ساخت ویدیو برای یوتیوب با سه قدم

۱-ایده خود را تجسم و برنامه‌ریزی کنید.

هنگامی که تصمیم گرفتید چه نوع ویدئوی یوتیوبی را می خواهید بسازید، باید یک بار ایده خود را در ذهنتان بسازید و برای آن برنامه ریزی کنید. در این مرحله، ممکن است بهتر است یک فیلمنامه بنویسید. 

قبل از اینکار پیشنهاد می کنیم نگاهی به پیش تولید در فیلمسازی بیندازید.

اگرچه در ساخت ویدیو برای یوتیوب شما نیازی به استفاده از نرم افزار فیلمنامه نویسی ندارید. برای طرح‌ها یا نمایشنامه‌ها به فرآیند پیچیده ای نیاز ندارید. شما فقط نیاز به یک برنامه دارید.

استوری بردها هم در تجسم ایده و برنامه ریزی پروژه های شما کمک می کنند. و می توانید خیلی حرفه ای تر به نظر برسید.

موفق ترین یوتیوبرها در حال حاضر بالای 100 میلیون نفر سابسکرایبر یوتیوب دارند. آنها سالانه میلیون ها دلار درآمد دارند و فیلم هایشان (در مجموع) میلیاردها بازدیدکننده دارد.

اگر به دنبال الهام از یوتیوبر موفق دیگر هستید، این ویدیو را از کیسی نیستات ببینید.

من فکر می کنم آنچه در کل ژانر ولاگری بیشتر مرا مجذوب خود کرده، ایده تعریف روزانه زندگی شما به عنوان یک روایت سریالگونه است.

کیسی نیستات

آموزش ساخت ویدیو برای یوتیوب

۲-تجهیزات را آماده و ضبط را شروع کنید.

صرف نظر از اینکه چه نوع ویدئویی می خواهید بسازید، قبل از شروع به برخی تجهیزات استودیو خانگی نیاز خواهید داشت.

در اینجا لیست تجهیزاتی که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید در زیر آمده است:

پرده کروماکی
دوربین Dslr   یا تلفن هوشمند
کامپیوتر
میکروفون
نرم افزار ویرایش ویدئو


اگر می خواهید از تجهیزات ساده کنید ، از تلفن هوشمند استفاده کنید. اما برای کاراهای حرفه ای تر و دقیق تر، ممکن است بخواهید استودیو کروماکی یا تجهیزات فیلمبرداری و وسایل اجاره کنید. اگر چنین است ، این ویدیوی بعدی را ببینید.

هنگامی که تجهیزات خود را سازماندهی کرده و عوامل خود را جمع کردید، آماده ضبط خواهید بود! حواستان باشد به چیزهای کم اهمیت بیش از حد توجه نکنید اکنون زمان اجرای ایده هایتان فرا رسیده است.

انتشار ویدیوی برروی یوتیوب

۳-تدوین و آپلود

وقتی فیلمبرداری کامل شد، شما آماده بارگذاری آن در یوتیوب هستید.

در وهله اول، باید فیلم را ویرایش کنید. مهم نیست که لحن ویدئو چقدر معمولی باشد. به مقداری صدا نیاز دارید؟ به فیلمی ضبط کرده اید موسیقی زمینه اضافه کنید.

آخرین کاری که ممکن است بخواهید در فرایند ویرایش انجام دهید این است که زیرنویس را به ویدیوی YouTube خود اضافه کنید. زیرنویس به بینندگان کمک می کند تا صدا را با جزئیات بیشتری بفهمند و به جامعه ناشنوایان اجازه می دهد تا با فیلم های شما نیز درگیر شوند.

اکنون زمان بارگذاری است. تا زمانی که وارد حساب Google خود شده باشید، می توانید ویدیوی خود را مستقیماً از برنامه های ویرایش ویدیو مانند Final Cut Pro ، Adobe Premiere Pro و iMovie به YouTube خروجی بگیرید و بارگذاری کنید.

در اینجا لیستی از فرمتهای پشتیبانی شده برای بارگذاری YouTube که می توانید خروجی بگیرید قرار داده شده است:

.MOV
.MPEG4
.MP4
.AVI
.WMV
.MPEGPS
. FLV
3GPP
WebM
DNxHR
ProRes
CineForm
HEVC (h265)


پس از آماده شدن برای بارگذاری ویدیوی خود، روی نمایه خود در گوشه سمت راست بالای صفحه وب YouTube کلیک کنید، سپس روی “کانال خود” کلیک کنید. وقتی این کار را انجام می دهید، باید صفحه ای ظاهر شود که شبیه این است:

آپلود ویدیو در یوتیوب

روی برگه “بارگذاری ویدیو” کلیک کنید تا به این صفحه برسید:

تا زمانی که فایل ویدئویی شما در یک قالب سازگار رمزگذاری شده باشد، خوب پیش خواهید رفت! ویدیو را طوری تنظیم کنید که بارگذاری و تماشا شود تامخاطبین زیادی آن را ببینند. ویدیو خود را با کلمات کلیدی برچسب گذاری کنید تا شانس بیشتری برای جلب توجه داشته باشد.

و فقط به یاد داشته باشید، YouTube ممکن است ویدیوی شما را به دلیل نقض حق کپی رایت حذف کند. اگر چنین شد، می توانید به حکم اعتراض کنید ، اما توصیه می شود به تولید محتوای منحصر به فرد و غیر کپی پایبند بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵