مقالات آموزش فیلمسازی استودیو فردا

ساخت فیلم آموزشی درسی

آشنایی کامل با ساخت فیلم آموزشی

در واقع هدف اصلی و ساختاری فیلم آموزشی را می توان؛ آموزش یک موضوع یا آموزش یک مهارت خاص دانست. به صورت عامیانه می توان گفت، هدف از ساخت فیلم آموزشی انتقال دانش در مورد یک موضوع خاص است. این موضوع می تواند زمینه های مختلف را در برگیرد، از دروس دانشگاهی گرفته تا آموزش مهارت های فنی در صنعت تولیدی و غیره.

ادامه مطلب »

آشنایی با مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی یک فعالیت بسیار تخصصی و حرفه ای است به همین خاطر تنها توسط افراد ماهر در این زمینه امکان پذیر است، یکی از مهمترین نکات در ساخت تیزر تبلیغاتی داشتن یک هدف و برنامه مشخص است در غیر این صورت نتیجه تیزر تبلیغاتی آماده شده چندان مورد قبول مشتری قرار نخواهد گرفت.

ادامه مطلب »

آموزش حذف پرده سبز در پریمیر تنها در 10 حرکت ساده

استفاده از پرده سبز و یا آبی، روشی است که امروزه در بسیاری از پروژه‌های کوچک و بزرگ به کار می‌رود. در این شیوه بسیاری از هزینه‌های ساخت ویدئو یا حذف می‌شوند و یا اینکه جای خود را به هزینه‌های کمتر می‌دهند، در ادامه روش حذف پرده سبز در پریمیر با استفاده از روش Ultra key ارائه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تا پایان همراه باشید.

ادامه مطلب »
پرده سبز مجيك مناسب براي اجراي جلوه‌هاي ويژه در عكاسي و فيلم‌برداري ديجيتال

فون عکاسی چیست و راهنمای خرید فون عکاسی

فون عكاسي به عنوان يكي از تجهيزات و ابزار مهم و پركاربرد در صنعت عكاسي و فيلم‌برداري محسوب مي‌شود كه پشت سر سوژه قرار مي‌گيرد تا بك‌گراند مناسبي را كه مورد نظر عكاس يا فيلمبردار است، ايجاد كند و ترجيحاً از پارچه‌هايي انتخاب مي‌شود كه خيلي براق و زننده نباشد و سوژه را در كانون توجه قرار دهد.

ادامه مطلب »
مثلث نوردهی در عکاسی و فیلمبرداری چیست- استودیو فردا

مثلث نوردهی در عکاسی و فیلمبرداری

دراین مقاله استودیو فردا به سوالات مثلث نوردهی چیست؟ چگونه می توان از هر یک از سه تنظیمات آن برای گرفتن یک تصویر استفاده کرد؟ پاسخ می دهیم.

همچنین سه متغیری که نوردهی یک تصویر را ایجاد می‌کنند، عمیقاً بررسی می‌کنیم. در ادامه نیز نگاهی به نمودار مثلث نوردهی می اندازیم که می توانید آن را به عنوان مرجع برای تصویر برداری استفاده کنید.

ادامه مطلب »