پیش تولید فیلم چیست؟

پیش تولید طراحی نقشه راه فیلمسازی موفق است.

پیش تولید فیلم حتی برای تهیه کننده های با تجربه هم کار بزرگ و چالشی به نظر می رسد. از پیش تولید در فیلم آگاهی از بسیاری از جنبه های تولید و همچنین توانایی جلوگیری از بحران های احتمالی در خط تولید است. 

اگرچه پیش تولید اصلا کار آسانی نیست، اما اگر تهیه کننده منظمی باشید، کارها برایتان بسیار آسان می شود. این مقاله استودیو فردا به سوالات پیش تولید چیست؟ کی شروع می شود و کی به پایان می رسد؟ پاسخ می دهد و توضیح کاملی درباره هرکدام ارائه می دهد.

تعریف پیش تولید فیلم

درک پیش تولید در فیلم

پیش تولید مرحله اولیه هر پروژه فیلمسازی از جمله ساخت تیزر تبلیغاتی، ساخت موزیک ویدیو، ساخت فیلمهای کوتاه و فیلمهای بلند است. این مرحله مهم تعیین می کند که مرحله تولید چقدر کارآمد، سازماندهی شده و در نهایت چقدر موفق خواهد بود.

در این ویدیو می توانید ببینید که چقدر پیش تولید با ارزش است. به ویژه در این سطح از فیلمسازی که بودجه آن زیاد است، برنامه ریزی همه چیز است. اجازه دهید در ادامه پیش تولید را تعریف کنیم و سپس با جزئیات بیشتری در مورد زمان بندی و مراحل لازم در این مورد آشنا می شویم.

عوامل پیش تولید فیلم

پیش تولید فیلم چیست؟

پیش تولید فرآیند برنامه ریزی و اجرای هر کاری است که باید قبل از شروع تولید انجام شود. معمولاً با اتمام فیلمنامه شروع می شود و شامل کارگردان، فیلمبردار، تهیه کنندگان، دستیار اول کارگردان، مدیران تولید، مدیر صحنه، هماهنگ کننده تولید و لوکیشن می شود.

هر پروژه بسته به بودجه و اندازه تولید متفاوت است، اما برخی از دستورالعمل های نسبتاً جهانی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

مراحل پیش تولید فیلم

مزیت اصلی پیش تولید فیلم

همانطور که مشاهده می کنید، کارهای زیادی در زمینه پیش تولید وجود دارد. اینطور به قضیه نگاه کنید که هرچه بیشتر در این مرحله کار کنید اطمینان حاصل می کنید که تولید شما تا حد ممکن روان پیش می رود. 

وظیفه عوامل تولید در پیش تولید فیلم

هرکسی در پیش تولید چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

ده ها کار وجود دارد که در طول پیش تولید فیلم توسط عوامل مختلف فیلمسازی انجام می شوند. یکی از نقش های کلیدی در این فرایند، دستیار اول کارگردان است. در ویدیوی زیر آنیا آدامز، یک روز معمولی تولید را به شما نشان می دهد.

جدول زمانی پیش تولید

پیش تولید فیلم از چه زمانی آغاز می شود؟

پیش تولید بلافاصله مرحله توسعه طرح را دنبال می کند، زمانیکه فیلمنامه در یک پیش نویس برای تولید تصویب شده است. به محض اینکه فیلمنامه قطعی شد، روند پیش تولید فیلم به طور جدی آغاز می شود.

در نمودار زیر گردش کار پیش تولید ترسیم شده است. هر پروژه ای با دیگری فرق می کند، اما این ترتیب عملیات می تواند برای هر نوع تولید، از جمله فیلم های کوتاه، موزیک ویدئوها ، تبلیغات یا فیلم های بلند استفاده شود.

مراحل پیش تولید فیلم استودذیو فردا

مرحله پیش تولید فیلم آغاز می شود؟

چه زمانی پیش تولید تمام می شود؟

تکمیل این مرحله به این معنی است که دوربین ها آماده ضبط هستند. شما بازیگران خود را انتخاب کرده اید؛ مجوز مکان ها تأمین شده است؛ عوامل را استخدام کرده اید و ترتیب اجاره تجهیزات را داده اید.

پیش تولید مرحله اساسی هر پروژه است و به تولید واقعی آن تا حد امکان کمک می کند. برای توضیح بیشتر مراحل انجام شده بزودی در این صفحه یک چک لیست رایگان پیش تولید را برای دانلود می گذاریم.

درباره فیلمسازی بیشتر بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵