انیماتیک چیست؟

بررسی انیماتیک و اهمیت آن در فیلمسازی

چه در حال ساخت یک انیمیشن تجاری، یک فیلم کوتاه، یا یک فیلم بلند باشید، انیماتیک خیال شما را از ساخت محصول نهایی راحت می کند. احتمالاً تا به حال در مورد استوری بوردها چیزی شنیده اید و ممکن است قبلاً بعضی از انیماتیک ها را دیده باشید، حتی اگر تا به حال اسم آنها را نمی دانستید.

بنابراین ، انیماتیک چیست و چه کاربردی در فیلمسازی دارد موضوع این مقاله استودیو فرداست.

در مقاله انیماتیک چه خواهید خواند؟

در این مقاله ما قصد داریم انیماتیک را تعریف کنیم و دلایلی را که هر پروژه می تواند از آنها سود ببرد مورد بحث قرار دهیم و نمونه های واقعی را هم برای شما ارائه دهیم. فرایند نحوه ساخت انیماتیک از آنچه ممکن است به نظر برسد بسیار ساده تر است. اگر قبلاً استوری بورد ایجاد کرده اید، فقط یک قدم با آن فاصله دارید.

فهرست مطالب مقاله انیماتیک

تعریف انیماتیک

یک استوری برد را انیمت کنید.

استوری برد فیلم داستان اسباب بازی

انیماتیک چیست؟ گامی مهم است در هر پروژه ای. از جمله انواع مختلف انیمیشن و لایو اکشن.

انیماتیک ها از نظر فنی به عنوان انیمیشن حساب می شوند، اما نگران نباشید ، برای استفاده از آنها لازم نیست انیماتور باشید.پس بیایید با یک تعریف سریع متحرک شروع کنیم.

آشنایی کامل با انیماتیک

انیماتیک یک رشته از تصاویر استوری بورد است که همراه با صدا ویرایش می شود تا  جریان داستان را در یک سکانس تصویر سازی کند. این تکنیک دقیقا مرحله بعد از طراحی استوری برد است. ساخت انیماتیک ها همیشه ضروری نیستند، اما احساس کامل تری از نحوه انجام پروژه به پایان رسیده را به کارگردان ارائه می دهند. در حالی که انیماتیکها معمولاً همیشه در انیمیشن هستند، حتی در فیلم های اکشن زنده نیز از آنها استفاده می کنند، به ویژه برای صحنه های پیچیده اکشن یا جلوه های بصری.

انیماتیک در اصل یک استوری بورد متحرک است. همان تصاویری که قبلاً به عنوان یک استوری بورد طراحی کرده اید، اکنون در یک ویدیو قرار داده می شود و می تواند شامل دیالوگ شاهد، جلوه های صوتی و موسیقی باشد.

بدیهی است، نیاز است از قبل که یک استوری بورد تکمیل شود، اما تفاوت واضحی بین استوری بورد و انیمیشن وجود دارد که ما در بخش بعدی به این تفاوت ها می پردازیم.

تفاوت استوری برد با انیماتیک

استوری برد ها را زنده کنید.

استوری بوردها و انیماتیک مراحل بسیار نزدیکی در مرحله پیش تولید هستند، اما قطعا یکسان نیستند. یکی در جریان کار قبل از دیگری قرار می گیرد، اما هر دو برای یک هدف طراحی شده اند: پیدا کردن و تمرکز داستان سرایی بصری.

تا اینجا با تعریف انیماتیک آشنا شده اید، بنابراین اجازه دهید سریع استوری بورد را تعریف کنیم.

تعریف استوری بورد

استوری برد چیست؟

استوری بورد یک نمایش بصری از یک سکانس فیلم است و عمل را به پنل های جداگانه تقسیم می کند. این یک ترتیب تقریبی از چگونگی شکل گیری دنباله است. یک استوری بورد شبیه یک دوره آزمایشی برای فیلم، ویدیو یا تبلیغات تمام شده شما در یک کتاب کمیک است.

عناصر یک استوری بورد:
متشکل از دنباله ای از نقشه ها ، طرح ها ، تصاویر مرجع یا عکس های ایستاده است.
راهنمای بصری برای ظاهر، احساس و حرکات پروژه ارائه می دهد.
نشان دهنده صحنه سازی بازیگران و محل قرارگیری دوربین است.
ممکن است شامل گفتگوی مکتوب و یادداشت هایی به جهت صداگذاری باشد.

تفاوت استوری برد با انیماتیک

تفاوت های بین استوری بورد و انیماتیک از نظر نحوه کمک آنها به تمرکز قصه گویی بسیار زیاد است. ایجاد یک استوری بورد نقطه شروع طراحی بصری پروژه شماست. و این اجازه  رامی دهد تا حرکتات گسترده ای از داستان شما از جمله حرکت دوربین و ترکیب عکس گرفته شود.

گام بعدی این است که آن استوری بورد ها را بردارید و آنها را با یک تصویر متحرک انیمیت کنید. اکنون یک قدم به فیلم  نزدیک شده اید.

داشتن یک استوری بورد انیمیت شده برای هر پروژه، به ویژه یک انیمیشن، بسیار مفید است. اکنون، بیایید این مزایا را توضیح بدهیم.

چرا از انیماتیک استفاده می کنیم؟

یک پیش نویس از پروژه درست کنید.

از انیماتیک ها می توان برای فیلم های زنده هم استفاده کرد، اما بزرگترین مزیت آنها برای انیمیشن است. البته این را بدانید که انعطاف پذیری بسیار کمتری در مقایسه با لایو اکشن وجود دارد. این موارد اختیاری و امکان ویرایش آنها با هم در انیمیشن واقعاً وجود ندارد.

در انیمیشن ، شما همزمان “در حال تصویربرداری” و “ویرایش” هستید.

با استفاده از انیمیشن، ممکن است گروهی از مردم ساعت ها وقت بگذارند تا یک ثانیه فیلم را بسازند. این زمان را در یک فیلم 90 دقیقه ای ضرب کنید و ساختن آن سالها زمان می برد. برای اینکه این فرایند تا حد ممکن کارآمد باشد، هر عکس و لحظه در یک فیلم متحرک باید در اسرع وقت آزمایش و دستکاری شود.

این همان چیزی است که آنها را به بخشی ضروری از فرآیند ساخت تبدیل می کند. با استفاده از تصاویر با وضوح پایین، می توانید ساعت ها در کار خود و تیم خود صرفه جویی کنید و زمان، عملکرد، دوربین و حرکت را مشخص کنید.

انیماتیک برای فیلمهای لایو اکشن

اکنون می دانیم انیماتیک چیست و چگونه در مراحل پیش تولید از آن استفاده می شود. بیایید به چند نمونه از انیماتیک های فیلم بپردازیم و می توانید مزایای آن را خودتان ببینید.

برای یک فیلم عظیم مانند Iron Man 3، تجسم فکری اولیه طرح یک کار رایج است. درست مانند انیمیشن، نماهای اکشن هزینه زیادی دارند و زمان و تلاش زیادی را می طلبند.

مثال زیر مربوط به جنگ ستارگان است: قسمت 1 – تهدید شبح. این یک مثال جالب است زیرا از ترکیبی از لایو اکشن ، پرده سبز و CGI استفاده می کند.

مثال بعدی مربوط به هتل وس اندرسون The Grand Budapest Hotel است. اگر با توجه اندرسون به جزئیات آشنا هستید ، این واقعیت که او انیمیشن می سازد نباید شما را شگفت زده کند.

همانطور که می بینید، انیماتیک ها برای لایو اکشن گاهی ضروری هستند و مزایای مشابهی را برای تجسم و اصلاح قصه گویی ارائه می دهند. در بخش بعدی ، ما به چند نمونه از فیلم های انیمیت شده و تلویزیون نگاه می کنیم.

انیماتیک برای انیمیشن

مراحل ساخت انیمیشن را شروع کنید.

انیماتیک ها برای انیمیشن ضروری هستند و شرکت‌هایی مانند دیزنی دهه‌هاست که از آنها استفاده می‌کنند. در زیر چند نمونه از فیلم‌های کلاسیک و اخیر با مقایسه‌های جانبی ذکر شده است.

اولین مثال ما از نمایش ریک و مورتی می آید. توجه کنید که چگونه طراحی صدا واقعاً به ما کمک می کند تصور کنیم محصول نهایی در واقع چگونه خواهد بود.

یکی از بهترین فیلم های استاپ موشن ، کوبو و دو تار ، بدون یک فرایند پیش تصویری امکان پذیر نخواهد بود. همه چیز از حرکت دوربین گرفته تا دستکاری آرماتورها نیاز به یک نقشه دارد.

در این مثال انیماتیک از Coco ، توجه کنید که چگونه جزئیات پس زمینه بسیار کمتر اهمیت دارند. این مثال بر مسدود کردن و عملکرد شخصیت متمرکز است. به یاد داشته باشید که می توانید از انیمیشن ها برای اهداف خاصی در یک صحنه استفاده کنید و نیازی به ارائه تصویر کامل برای به دست آوردن آنها نیست.

همانطور که بحث کردیم، انیمیشن ها واقعاً در زمان بندی صحنه مفید هستند  به ویژه برای یک کمدی که زمان بندی همه چیز را نشان می دهد.

احتمالاً هیچ نمونه ای بهتر از صحنه DMV از Zootopia برای نشان دادن اهمیت زمان بندی مناسب مناسب نیست.

در اینجا یک فیلم کوتاه از ابتدا تا انتها به شکل انیماتیک وجود دارد. می توانید ببینید انیمیشن کافی برای تنظیم زمان بندی و اجرای مناسب وجود دارد. جلوه های صوتی و موسیقی واقعاً وزن زیادی را تحمل می کنند. این یک مثال کامل از چگونگی پایه گذاری کل فیلم است.

در نهایت، ما یک مثال واقعاً جالب از یک “انیماتیک” داریم. برای فیلم رنگو ، کارگردان گور وربینسکی ایده جدیدی داشت. او از بازیگران مانند یک فیلم زنده و بدون بودجه فیلم گرفت تا عملکرد بدنی و همچنین صدای آنها را به تصویر بکشد. در حقیقت، ممکن است به خودی خود یک لنیماتیک محسوب نشود، اما ممکن است یک روش کاملاً جدید برای ساختن انیمیشن باشد.

دعوت به همکاری انیمیشن

اکنون که در زمینه کار با یک استوری بورد و یک انیمیشن متخصص هستید ، ممکن است هنوز احساس کنید مهارت های طراحی و انیمیشن شما برای انجام دادن کافی نیست.نگران نباشید ، هنرمندان زیادی وجود دارند که این کار را به خوبی برای شما انجام می دهند.

اگر به دنبال شخصی هستید که در این زمینه از پیش تولید به شما کمک کند. منابع آنلاین برای یافتن و استخدام یک هنرمند استوری برد وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵