کارگردان کیست؟ توضیح جامع وظایف کارگردان فیلم

آگاهی دقیق از آنچه یک کارگردان در هر مرحله یک تولید انجام می دهد برای موفقیت شما در صنعت  فیلمسازی بسیار مهم است. شرح وظایف کارگردان شامل مشارکت در تقریباً هر مرحله از پروژه است.

از آنجایی که دیدگاه آنها تا حد زیادی بر محصول نهایی موثر است، کارگردان با تمامی گروه های و بخشهای پروژه همکاری نزدیکی دارد تا یک فیلم خوب را به ثمر برسانند. وظایف یک کارگردان فیلم کم نیستند، اما نگران نباشید: ما در استودیو فردا به شما می گوییم یک کارگردان فیلم چه می کند!

یک کارگردان فیلم دقیقا چه کار می کند؟

یک کارگردان فیلم نقش های زیادی برعهده دارد.

کار یک کارگردان در فیلم چیست؟ درک وظایف روزانه یک کارگردان فیلم  به فضایی بیش از یک تعریف مختصر نیاز دارد. و البته این را هم بدانید که وظایف کارگردانان در تئاتر و تلویزیون با هم فرق می کند.

بنابراین در اینجا ، ما در قدم اول روی تعریف کارگردان فیلم تمرکز می کنیم.

شرح شغل کارگران فیلم

یک کارگردان فیلم چه کار می کند؟

یک کارگردان فیلم جنبه های خلاقانه تولید را مدیریت می کند. کارگردان ها فیلم را با تجسم فیلمنامه هدایت می کنند و بازیگران و عوامل فنی را راهنمایی می کنند تا نمایی را به تصویر بکشند. همینطور هم جنبه های نمایشی و هنری فیلم را کنترل می کنند.

یک کارگردان فیلم از شروع تا پایان چه کار می کند؟

تفسیر اسکریپت ها
لحن فیلم را تعیین می کند.
کار با مدیران هر بخش پروژه فیلم
یافتن استعداد های بازیگری با مدیران بازیگران
هدایت بازیگران و دوربین
همکاری با تدوینگران برای تدوین فیلم
همکاری با بخش های صدابرداری و موسیقی 

حال که شرح وظایف اصلی کارگردان فیلم را بیان کردیم، اجازه دهید از یک فیلمساز برجسته در مورد نحوه اجرای کارگردانی بشنویم.

کوئنتین تارانتینو در ویدیوی زیر ترفندهای نویسندگان تأثیرگذار در حرفه فیلم را آشکار می کند و درباره رویکرد خاص خود به عنوان کارگردان فیلم بحث می کند.

اگرچه کارگردان فیلم در تمام مراحل فیلمسازی نقش دارد، اما گاهی اوقات نقش آنها را در برخی از آن مراحل اشتباه برداشت می شود.

به عنوان مثال، مرحله توسعه اغلب با مرحله پیش تولید اشتباه گرفته می شود. به طور معمول، نویسندگان و تهیه کنندگان از توسعه مراقبت می کنند و کارگردانان در مرحله پیش تولید وارد عمل می شوند.

این همیشه درست نیست (به ویژه وقتی که کارگردان فیلمنامه را نیز نوشته است). کارگردان معمولاً در حین توسعه اظهار نظر می کند،  و یا فیلمنامه را تغییر می دهد. با این وجود، در مرحله پیش تولید است که کارگردان نقش اصلی را ایفا می کند.

۱

پیش تولید

یک کارگردان در پیش تولید چه می کند؟

در پیش تولید چه خبر است؟

به یاد داشته باشید: اثربخشی یک کارگردان در اجرای چشم انداز خود در حین پیش تولید به همان اندازه که به اهداف هنری مربوط می شود، به بودجه بندی و فیلمنامه می انجامد.

شما می توانید نحوه انجام این کار را در ویدیوی زیر ببینید که در تمام مراحل پیش تولید دنبال می شود.

در ویدیو، کارگردان تمام عناصر اصلی تولید در فیلمنامه خود را مشخص می کند. در این مرحله تهیه کننده برای کمک به کارگردان چه می کند؟ ویدیو زیر را ببینید تا متوجه ارتباط کارگردان و تهیه کننده بشوید

نقش یک کارگردان در پیش تولید چیست؟

ایجاد تغییرات در فیلمنامه

چه فیلمنامه را نوشته باشند و چه ننوشته باشند ، کارگردان می خواهد در طول پیش تولید کل پیش نویس را مرور کند تا بفهمد چه مقدار از آن به بازنویسی یا تجدید نظر نیاز دارد.

وظایف یک کارگردان در پیش تولید

کار با مدیران هر بخش پروژه

لحن فیلم باید توسط کارگردان کاملاً در نظر گرفته شود و قبل از اولین تصویربرداری مورد بحث قرار گیرد. کارگردان فیلم حرف آخر را در این باره می زند و عوامل باید آن را اجرا کنند.

چگونه؟ با ارتباط با هر رئیس بخش، از فیلمبردار گرفته تا طراح تولید. کل خدمه باید در کاملا توجیح باشند تا بتوانند تصویر مورد نظر را اجرا کنند.

ویدیوی زیر را تماشا کنید تا ببینید کارگردان و تهیه کننده چگونه اعضای تیم را به طور ایده آل برای پروژه خود انتخاب می کنند.

چگونه یک کارگردان فیلم یک فیملبرداری را برنامه ریزی می کند.

استوری برد و لیست کردن شات ها

استوری بردها و لیست های شات به ترسیم دیدکلی کامل شما کمک می کند. برای انتقال ظاهر و احساس فیلم، کارگردان استوری بردهای پروژه را به فیلمبردار و طراح صحنه نشان می دهد. به این ترتیب، مدیران بخش می توانند تغییرات را ایجاد کرده یا نظرات خود را به کارگردان اعلام کنند.

برای مثال ، این استوری برد مثل یک پازل هستند و هر پانل شامل اطلاعاتی در مورد قاب بندی دوربین، زوایای دوربین و حرکت دوربین است که فیلمبردار می تواند از آن برای برنامه ریزی تصاویر استفاده کند.

ویدیوی زیر را تماشا کنید تا ببینید چگونه لیست های شات به خوبی برنامه ریزی شده اند:

رویکرد یک کارگردان در زمینه بازیگری چیست؟

مصاحبه و انتخاب بازیگران

برای انتخاب بازیگرانی که با شخصیت های فیلمنامه سازگارتر باشند، کارگردان و تهیه کننده به دنبال بهترین گزینه ها از طریق جلسات تست و مصاحبه خواهند بود.

در نهایت هم کارگردان آخرین نظر را در مورد بهترین بازیگران برای هر نقش می دهد و انتخاب بازیگران به پایان می رسد.

کارگردان ها در پیش تولید چه می کنند؟

آماده شدن برای فیلمبرداری

آخرین مرحله پیش تولید، کارگردان و تهیه کننده باید از بیمه بودن تولید مطمئن شوند، برای تهیه تجهیزات فیلمبرداری با فیلمبردار همکاری کنند و برای ایجاد یک برنامه فیلمبرداری با تامین کننده تجهیزات فبلمبرداری یا استودیو فیلمبرداری همکاری کنند.

هر یک از عوامل در تولید مسئولیتی برای انجام کارها بر عهده دارند. اما نهایتا، در صورت خرابی کار ، این کارگردان فیلم است که همه مسئولیت ها را بر عهده می گیرد:

پس از بررسی این موارد از لیست پیش تولید، بازیگران و عوامل در نهایت برای تولید آماده می شوند. در بخش بعدی ، ما به نقش کارگردان در طول تولید نگاه می کنیم.

۲

تولید

کارگردانان روی صحنه چه کارهایی انجام می دهند؟

کارگردانی بازیگران و دوربین

این شاید ذهنی ترین و خلاقانه ترین بخش توصیف شغل کارگردان فیلم باشد. این بر عهده کارگردان است که بفهمد بازیگران چگونه دوست دارند کار کنند و بر این اساس تنظیم شوند تا بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند.

۳

پَســ تولید

یک کارگردان در پس تولید چه کاری انجام می دهد؟

کار با تدوینگران

در مرحله پس از تولید، کارگردان ممکن است یادداشت هایی را به تدوینگران بدهد و اغلب مشارکت فعال در این فرایند دارد. کارگردان همچنین باید قبل از پایان قطعه نهایی با تهیه کننده مشورت کند.

مچ کات تنها یکی از بسیاری از تکنیک های تدوین است و چیزی است که معمولاً از قبل برنامه ریزی شده است. در اینجا خلاصه ای از نحوه کات زدن ها برای زیبایی قصه گویی شما آورده شده است.

روشهای زیادی برای تدوین فیلم وجود دارد و تکمیل این فرایند اغلب هفته ها یا ماهها به طول می انجامد. در این مرحله، تصمیماتی باید اتخاذ شود. اینکه از کدام قوانین تدوین اطاعت کرد یا آنها را زیر پا گذاشت. از بین بسیاری از تغییرات ویرایشی از کدام باید استفاده کرد ، و نحوه کنترل ریتم را باید در نظر گرفت.

چگونه کارگردان یک فیلم را به پایان می رساند؟

کار با آهنگسازان

کارگردانان همچنین با آهنگساز همکاری می کنند تا یک قطعه موسیقی اصلی یا موسیقی متن را در قطعه نهایی وارد کنند.

در حالی که فرآیند امتیاز دهی می تواند پیچیده باشد، پروسه انتخاب موسیقی متن فیلم ساده است. 

روشهای زیادی برای تدوین فیلم وجود دارد و تکمیل این فرایند اغلب هفته ها یا ماهها به طول می انجامد. در این مرحله، تصمیماتی باید اتخاذ شود. اینکه از کدام قوانین تدوین اطاعت کرد یا آنها را زیر پا گذاشت. از بین بسیاری از تغییرات ویرایشی از کدام باید استفاده کرد ، و نحوه کنترل ریتم را باید در نظر گرفت.

درباره فیلمسازی بیشتر بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵