پرده کروماکی

فون عكاسی چيست؟

معرفی فون عکاسی و راهنمای خرید فون عکاسی شطرنجی

در اين مقاله قصد داريم شرحی پيرامون فون عكاسی و پرده سبز كروماكی ارائه دهيم تا با فوايد و كاركردهای اين پرده در فيلم‌سازی آشنا شويد. پس اگر شما نيز در حرفه عكاسی و فيلم‌برداری به صورت حرفه‌ای مشغول به كار هستيد و يا می‌خواهيد از فون عكاسی خانگی براي كاربردهای شخصی و خانگی استفاده كنيد، مطالعه اين مقاله استودیو فردا به شما پيشنهاد می‌گردد. همراه ما تا پايان اين متن با باشيد!

فهرست مطالب فون عکاسی

معرفی فون عکاسی

شرحي مختصر درباره اين‌كه فون عکاسی چیست؟

فون عكاسی به عنوان يكي از تجهيزات و ابزار مهم و پركاربرد در صنعت عكاسی و فيلم‌برداری محسوب می‌شود كه به عنوان يك پرده رنگی پشت سر سوژه قرار می‌گيرد تا بك‌گراند مناسبي را كه مورد نظر عكاس يا فيلمبردار است، ايجاد كند. اين پرده رنگي كه از جنس كتان، موسلين، برزنت، كرباس، فوتر يا اسپان باند است، معمولاً به دو رنگ آبی و سبز است و ترجيحاً از پارچه‌هايی انتخاب می‌شود كه خيلی براق و زننده نباشد و سوژه را در كانون توجه قرار دهد، انواع و اقسام گوناگونی دارد كه برای كاربردهای مختلفی از آن استفاده می‌شود.

خرید فون عکاسی شطرنجی

021-44433223

کاربرد فون عکاسی

کاربرد و موارد استفاده از فون عکاسی

كاربرد و موارد استفاده از فون عكاسی اين است كه می‌تواند در حالت ثابت به دو صورت ايستاده و نشسته باشد و هر يك از اين‌ها در موارد خاصی كاربرد دارند. مثلاً فون عكاسی ايستاده بری موقعيت‌هايی به كار می‌رود كه لازم است سوژه به صورت تمام قد در فيلم يا عكس نشان داده‌شود. فون عكاسی نشسته مخصوص حالت‌های نشسته سوژه است و فون عکاسی پرتابل يا قابل حمل با پرده‌های مختلف در مواقعی استفاده می‌شود كه عكاس يا فيلم‌بردار می‎‌خواهد آن را با خود به هر جایی ببرد. در استوديوهای فيلم‌برداری و عكاسی معمولاً از نوع فون عكاسی ثابت استفاده می‌كنند.

از آن‌جايی كه انتخاب درست فون عكاسی در كيفيت نهايی تصوير تأثير زيادی دارد، بايد با توجه به موقعيت، فضای اطراف و حال‌وهوای فيلم يا عكس با دقت انتخاب شود.

انواع فون عکاسی

با توجه به آنچه در سطور بالا گفته شد، فون عكاسی پارچه‌ای است كه قابليت عبوردادن هوا را دارد، تك‌رنگ است، در انواع مات و براق يافت می‌شود و با توجه به اين‌كه لازم باشد بين تصوير و سوژه كنتراست به وجود آورد يا سوژه را در مركز توجه قرار دهد و يا تمركز بيننده را از سوژه منحرف كند، از جنس‌ها و رنگ‌های مختلف آن استفاده مي‌شود. فون‌های عكاسی همچنين می‌توانند از جنس مخمل باشند ولی ويژگی مشترك همه آن‌ها قابل شستشو بودن و قابليت نصب بر روی پايه است. فون عكاسي پرتابل، پارچه رنگی قابل حمل برای ايجاد پس زمينه مورد نظر عكاس يا فيلم‌بردار است. اين پارچه‌های رنگی مي‌توانند به رنگ‌های آبی، سبز يا خنثی خاكستری باشند و بسته به اين‌كه عكاس يا فيلم‌بردار به دنبال محقق‌كردن چه هدفی باشد، از يكي از اين رنگ‌ها بر روی پايه فون عكاسی استفاده می‌كند.

فون پرتابل سبز چیست و چه کاربردی دارد؟

فون پرتابل سبز يا پرده سبز قابل حمل، نوعی فون عكاسی است كه عكاس يا فيلم‌بردار از آن هنگامی استفاده می‌كند كه نياز به پس‌زمينه دلخواه دارد ولی گاهی‌اوقات عكاسی يا فيلم‌برداری در طبيعت به او امكان ايجاد پس‌زمينه مورد نظر را نمی‌دهد. بنابراين از يك پرده قابل حمل استفاده می‌كند كه حتی در طبيعت نيز بتواند عكس يا فيلم را با پس زمينه مورد نظر تهيه كند. از فون عكاسی سبز همچنين در استوديوهای فيلم‌برداری كوچك نيز استفاده می‌شود. پايه فون پرتابل، پايه‌ای است كه پرده سبز روی آن نصب می‌شود تا بك گراند مورد نظر را ايجاد كند.

در فيلمبرداری‌ها و عكس‌های ديجيتال هنگامی از فون كروماكی سبز استفاده می‌شود كه عكاس يا فيلم‌بردار می‌خواهد كمترين ميزان سايه را داشته‌باشد و از آن‌جايی كه فون كروماكی پرتابل به رنگ سبز مخصوص استفاده در طبيعت و فضای باز است، نور را به ميزان زيادی بازتاب می‌‎دهد؛ از اينرو كاركردن با فون عكاسی سبز نيازمند نورپردازی حرفه‌ای است. رنگ سبز فون پرتابل سبز به دليل تفاوت زيادی كه با پوست انسان دارد، بهترين جايگزين جداسازی سوژه از پس‌زمينه است.

کیت Copy - استودیو فردا

فون سبز کروماکی

نصب فون سبز کروماکی

از فون سبز كروماكی كه يكي از تجهيزات كروماكی است هنگامی استفاده می‌شود كه عكاس يا فيلم‌بردار قصد دارد با استفاده از تكنيك كروماكی، رنگ سبز پس‌زمينه سوژه را حذف كند و به جای آن تصاوير واقعی يا ساختگی جايگزين كند. بنابراين از تلفيق دو يا چند تصوير به صورت فيلم يا عكس استفاده می‌كند. بنابراين در تكنيك كروماكی تهيه فيلم و عكس ديجيتال در تهيه فيلم‌ها و سريال‌ها، از نصب فون كروماكی وقتی استفاده می‌شود كه فيلم‌بردار يا عكاس قصد مونتاژ چند فيلم يا عكس را برای ايجاد جلوه‌های بصری ويژه دارد. از فون كروماكی آبی، زمانی استفاده مي‎‌شود كه عكاس يا فيلم‌بردار قصد اجرای جلوه ‎های ويژه با پس‌زمينه دريا يا اقيانوس را دارد.

زندگی پی و چالش های یک فیلم جلوه های ویژه اسکاری

پرده آبی که در استخر برای فیلم زندگی پی استفاده شده است.

فون عکاسی شطرنجی

  فون عكاسی شطرنجی، فون سبز كروماكی از جنس فون سوزنی استاندارد عكاسی است كه برای اجرای جلوه‌های ويژه در تهيه عكس و فيلم از آن استفاده می‌شود.

تنظیمات و نورپردازی استودیو کروماکی

فون عکاسی شطرنجی، یک فون عکاسی پرتابل است که با خرید آن می توانید یک استودیو کروماکی آماده داشته باشید.

جایگزین فون عکاسی

پرده كروماكی مجيك گرين كه برای ايجاد جلوه‌های ويژه در ساخت فيلم و سريال استفاده می‌شود، می‌تواند جايگزين فون عكاسی شود و حتی در استوديوهای كوچك و خانگی نيز مورد استفاده قرار گيرد. فون پرتابل سبز از جنس فوتر، پارچه مناسب و استاندارد تهيه جلوه‌های ويژه است كه بر روی پايه فون كروماكی نصب مي‌شود. از ويژگي‌های پارچه كروماكی اين است كه حالت كششی و استرچ دارد، با دوام و نرم است و قابليت عبور هوا را دارد.

پرده فوتر - استودیو فردا

پرده سبز کروماکی مجیک گرین، بهترین پرده و جایگزین فون عکاسی

خرید فون کروماکی

به منظور خريد فون كروماكي براي تهيه هر گونه فيلم و عكس حرفه‌اي يا خانگي و همچنين اطلاع از قیمت فون کروماکی با مراجعه به استوديو فردا مي‌توانيد از قيمت ها اطلاع يابيد.  شما مي‌توانيد با تماس به شماره ۰۲۱۴۴۴۳۳۲۲۳ فون كروماكی مورد نظر خود را در رنگ‎های دلخواه از استوديو فردا تهيه نمائيد. علاوه بر اين برای اطلاع از قيمت فون كروماكی شطرنجی استوديو فردا و همچنين قيمت پرده كروماكی مجيك گرين استوديو فردا به سايت استوديو فردا مراجعه كنيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵