رینگ لایت چیست؟

کاربرد رینگ لایت در نور پردازی

شما فیلمبردار یا عکاسی هستید که در مورد مواردی که در نوردهی عکس نقش دارند بیشتر آشنایی دارید و می دانید که سالها طول می کشد تا فیلمساز ماهری شوید.

اما شاید می خواهید تصاویری با کیفیت و تصاویری با نور خوب را سریع ضبط کنید. رینگ لایت یکی از ابزار نورپردازیست که می تواند کیفیت نور را در تصاویر شما افزایش دهد.

این مقاله استودیو فردا دلایلی را که باید به آن توجه کنید بررسی می کند. بنابراین در این مقاله به شما می گوییم رینگ لایت چیست؟ و چرا بسیاری از تولیدکنندگان محتوا و فیلمسازان بر آن تکیه می کنند؟ 

رینگ لایت عکاسی و فیلمبرداری

تعریف رینگ لایت

رینگ لایت که در ابتدا برای اهداف پزشکی استفاده می شد، امروز در  بسیاری از پروژه های خلاقانه تصویر برداری استفاده می شود. بنابراین در ادامه به شما می گوییم رینگ لایت چیست و چگونه می توانید از آن برای پروژه های خود استفاده کنید؟

رینگ لایت چیست-استودیو فردا

تعریف رینگ لایت

رینگ لایت چیست؟

رینگ لایت یک نور دایره ای است که در اطراف لنز دوربین قرار می گیرد یا به اندازه ای بزرگ است که از طریق آن عکس می گیرد.

رینگ لایت با سایه کمی روشنایی را ایجاد می کند زیرا منبع نور بسیار نزدیک به محور نوری لنز است. معمولاً به عنوان زرق و برق یا نور زیبایی توصیف می شود.

هدف اصلی رینگ لایت ها این است که نوری یکنواخت روی سوژه ایجاد کند. این کار سایه های صورت را کاهش می دهد و لکه ها را به حداقل می رساند، در حالی که چشم ها را روشن می کند. به همین دلیل است که رینگ لایت ها معمولاً در  عکاسی پرتره، عکس های پر زرق و برق و یا حتی فیلمبرداری برای گرفتن یک سوژه استفاده می شوند.

رینگ لایت در چه مواردی استفاده می شود؟

پرتره – چین و چروک و لک را به حداقل می رساند.

یوتیوب – باعث کاهش سایه و نور یکنواخت صورت می شود.

عکس های پر زرق و برق – حتی نور به خوبی با آرایش کار می کند.

ویدئوی زیر را مشاهده کنید تا ببینید چرا استفاده از آنها می تواند کیفیت تصویر شما را افزایش دهد.

حالا که می دانید هدف این قطعه از تجهیزات نورپردازی چیست، بیایید کمی بیشتر در مزایای آن صحبت کنیم.

اثر نور رینگ لایت

کاربرد رینگ لایت

عملکرد اصلی رینگ لایت این است که سایه را کاهش داده و نور را به طور مساوی بر روی سوژه پخش کند. به دلیل توانایی پخش نور به طور یکنواخت، برای تصویر برداری های نزدیک، چه عکاسی و چه فیلم، بسیار مناسب است.

رینگ لایت در کجا استفاده می شود- استودیو فردا

بر جزئیات تاکید می کند.

رینگ لایت ها بر جزئیات تأکید می کنند و سایه ها را به سادگی با طراحی دایره ای ذاتی خود پنهان می کنند. نور ملایم چروک ها و لکه ها را پنهان می کند و برای عکاسی پرتره و حتی آموزش آرایش مناسب است.

فیلمبرداری

به همان دلیلی که در بالا ذکر شد ، ثبت چنین نور متعادل باعث ایجاد هاله ای در اطراف سوژه می شود و ویژگی هایی را روشن می کند که نمای حرفه ای و سینمایی را به تصویر می رساند. کاربران یوتیوب اغلب از رینگ لایت ها استفاده می کنند زیرا ارزان هستند و می توانند ویژگی های صورت خود را در کل فیلم بهتر کنند.

عکاسی ماکرو

بارینگ لایت برای کارهای کلان از نزدیک آشنا شوید. از رینگ لایت لنز برای ثبت نور بیشتر با فوکوس جلو استفاده کنید.

ریینگ لایت لنز چیست - استودیو فردا

جلوه های رنگی

لامپ های سفید داخل رینگ لایت را می توان برای لامپ های رنگی مختلف خاموش کرد تا جلوه های متفاوتی ایجاد کند. این کار به ویژه برای فیلمبرداری مفید است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵