اجاره استودیو فیلمسازی

کروماکی استودیو فردا

استودیو کروماکی بکارگیری تکنیک کروماکی (Chromakey) به عنوان یکی از مهمترین جلوه های ویژه بصری در صنعت فیلم و سینماست. در این تکنیک، رنگ سبز یا آبی پس زمینه سوژه قابل حذف می شود تا تصاویر واقعی یا ساختگی جایگزین شود.
استودیو کروماکی فردا با در اختیار گذاشتن دو دیواره ثابت L شکل به رنگ سبز و با ابعاد ۱۳*۱۰ متر مربع و ارتفاع ۴.۵ متر همیشه برای تکنیک کروماکی آماده است. همچنین این استودیو دو دیواره ثابت L شکل به رنگ سفید و با ابعاد ۸.۵*۵.۵ متر مربع و ارتفاع ۴.۵ متر جهت وایت روم در اختیار فیلمسازان می گذارد. قطر موثر استودیو کروماکی ۱۶ متر است. برای تسهیل نور پردازی یک شبکه داربست فلزی ۱متر به ۱ متر بالای فضای استودیو تعبیه شده است. برق استودیو سه فاز ۱۰۰ آمپر با سه خط کنتاکتور مجزا و ۶۰ فیوز اتوماتیک برای هر رشته خروجی ست.
در استودیو فردا برای اجرا بهتر تکنیک کروماکی از دیواره سبز با زوایای مدور و با رنگ کروماکی مجیک گرین استفاده می شود.
با توجه به عمق مناسب بخش کروماکی استودیو فردا امکان جاگیری سوژه با فاصله سه متری از دیوار سبز وجود دارد که برگشت نور از دیواره را به حداقل می رساند.

اجاره استودیو کروماکی

کروماکی چیست ؟

کروماکی یکی از بنیادی ترین تکنیکهای جلوه های بصری یا ویژوال افکت (VFX) است. در این تکنیک از سوژه در مقابل پرده یا دیواره یک دست سبز و یا آبی فیلمبرداری می شود تا در مرحله پس تولید، آن را حذف و پس زمینه مورد نظر فیلمساز را به جای آن قرار دهند. پیشنهاد می شود برای اجرای کروماکی از دیافراگم های میانی لنزهای متوسط همراه با سرعت شاتر بالای ۰.۰۱ استفاده شود.

کروماکی چیست

انواع کروماکی

نور پردازی پرده یا دیوار کروماکی باید به صورتی انجام شود که کمترین میزان سایه را تولید کند. از طرفی پرده یا دیواره سبز از همه نظر باید به خوبی از سوژه جدا به نظر برسد.

استودیو کروماکی

کروماکی سبز

در ویدیوی دیجیتال رنگ سبز به عنوان بهترین رنگ پس زمینه برای کروماکی کاربرد دارد زیرا بهترین جداسازی را از رنگ پوست انسان دارد.

استودیو فیلمبرداری

کروماکی متحرک

بهترین حالت برای اجرای تکنیک کروماکی در نماهای متحرک استفاده از نقاط مرجع ( Node یا Marker) است. در این روش نقاطی روی پرده سبز به صورت علامت X یا توپ رنگی علامت گذاری می شود.
نرم افزارهای جلوه های ویژه نظیر Adobe After Effect حرکت این علامتها را در نماهای متحرک به صورت یک الگوریتم بازسازی می کنند و به پس زمینه مورد نظر فیلمساز فرمان میدهند تا همان حرکت را به نمایش گذارد. این اتفاق باعث جابجایی سه بعدی پس زمینه و از بین بردن حالت تصنعی آن می شود.
برای اجرای کروماکی هرچه سرعت حرکات سوژه آهسته تر باشد، نتیجه رضایت بخش تر خواهد بود.

کروماکی تلفیقی

در اجرای این تکنیک معمولا هرجا که سوژه به آن تماس مستقیم دارد، بهتر است از جایگزین واقعی استفاده شود. به عنوان مثال اگر قرار است سوژه مقابل دریا بایستد و پای او دیده شود، بهتر است از شن واقعی زیر پای او استفاده شود یا اگر بناست در کروماکی زیر پای سوژه فرشی گسترده شود، بهتر است در هنگام فیلمبرداری مقابل پرده سبز، سوژه روی فرش واقعی ایستاده باشد.
همچنین استفاده از عناصری به صورت فورگراند (پیش زمینه) میتواند در باور پذیری ؟؟؟ کروماکی نقش بسزایی داشته باشد.

استودیو فردا

اجاره استودیو کروماکی

نمونه ای از تصاویر استودیو کروماکی فردا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم