لوگوی استودیو کروماکی فردا

استودیو کروماکی

تکنیک کروماکی یکی از پرکاربرد ترین تکنیک های جلوه های ویژه بصری در صنعت فیلم و سینماست.

در کروماکی، رنگ سبز پس زمینه سوژه حذف می شود و تصاویر واقعی یا ساختگی بجای آن جایگزین می شوند.

استودیو کروماکی فضایی حرفه ای و مدرن را برای فیلمسازی با دیواره های سبز کروماکی در اختیار فیلمسازان و تولید کنندگان محتوا قرار می دهد که می خواهند از تکنیک کروماکی در جلوه های ویژه استفاده کنند.

فضای استودیو کروماکی فردا مناسب عکاسی و فیلمبرداری است که برای ضبط سکانس های فیلم های تلویزیونی و سینمایی، ساخت تیزرهای تبلیغاتی، ساخت موزیک ویدیو، ضبط فیلم آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

استودیو پرده سبز

استدیو کروماکی همان استودیو پرده سبز است که با رنگ کروماکی نقاشی شده است و در واقع به عنوان یک استودیو تصویربرداری استفاده می شود.

ابعاد استودیو کروماکی فردا

ابعاد استودیو کروماکی فردا با در اختیار گذاشتن دو دیواره ثابت L شکل به رنگ سبز و با ابعاد ۱۳ در ۱۰ متر مربع و ارتفاع ۴.۵ متر همیشه برای تکنیک کروماکی آماده است.

همچنین این استودیو دو دیواره ثابت L شکل به رنگ سفید و با ابعاد ۸.۵ در ۵.۵ متر مربع و ارتفاع ۴.۵ متر جهت وایت روم در اختیار فیلمسازان می گذارد. قطر موثر استودیو کروماکی ۱۶ متر است.

استودیو فردا بعلت دارا بودن دو استودیو فیلمسازی و یک استودیو صدابرداری امکان ارائه خدمات وسیعی از نظر تولید و پشتیبانی فنی ساخت فیلم سینمایی و تلویزیونی، تولید برنامه و سریال تلویزیونی، ساخت تیزر، ضبط موسیقی، ساخت موزیک ویدیو، محتوای شبکه های اجتماعی، فیلم آموزشی و طراحی و تولید جلوه های ویژه بصری را داشته و آماده ارائه خدمات فیلمسازی می باشد.​

با بیش از یک دهه تجربه در مشاوره، تولید انواع محصولات رسانه ای و ارائه خدمات پشتیبانی فنی امکان استفاده از استودیو کروماکی، استودیو وایت روم، بلک باکس و استودیو صدابرداری برای تولید و اجرای بهترین پروژه ها فراهم شده است.

امکان ورود و تردد انواع خودرو در استودیو

امروزه بسیاری از پروژه های فیلمسازی سریالی و سینمایی و تبلیغاتی برای فیلمبرداری سکانس های خودرو از امکانات استودیو کروماکی فردا استفاده می کنند. 

استدیو فردا به علت دارا بودن استدویو پرده سبز با دیواره های کروماکی بلند یک دست سبز مناسب برای فیلمبرداری سکانسها دارای خودرو می باشد. علاوه بر این پروژه های عکاسی و تبلیغاتی و ساخت موزیک ویدیو هم از  وایت روم و بلک باکس استودیو فردا استفاده می کنند.

اتاق گریم و لباس استودیو فردا

در استودیو فردا فضای مناسبی برای گریم عوامل بازیگری پروژه های عکاسی و تولید فیلم به همراه اتاق لباس اختصاص داده شده است. اتاق لباس استودیو فردا فضایی پر آکسسوار و لباس های متنوع آماده برای فیلمبرداری می باشد. 

طراحان صحنه و لباس می توانند از آرشیو لباس و آکسسوار آماده استودیو فردا برای پروژه های فیلمسازی و عکاسی خود در استودیو فردا استفاده کنند.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
film

تجهیزات تصویر برداری (فیلمبرداری و عکاسی) استودیو فردا به تیم های تولیدی که استودیو را به صورت روزانه یا ساعتی آفیش می کنند ، اجاره داده می شود.
تجهیزات حرفه ای استودیو فردا به منظور تولید در داخل استودیو اختصاص داشته و به خارج از استودیو اجاره داده نمی شوند.


لیست تعرفه تجهیزات فیلمبرداری استودیو فردا را می توانید در قالب یک فایل پی دی اف دانلود کنید یا از طریق تماس تلفنی در واتس اپ لیست قیمت اجاره تجهیزات استودیو را دریافت کنید.

camera - استودیو فردا

اجاره دوربین فیلمبرداری و اجاره تجهیزات نورپردازی

دوربین موجود در استودیو فردا دوربین بلک مجیک اورسال مینی 4K است که مناسب برای فیلمبرداری فیلمهای سینمایی، سریال تلویزیونی ، تیزر های تبلیغاتی و موزیک ویدیو ها می باشد.

همچنین ست لنزهای کره ای XEEN هم شامل 6 عدد لنز ثابت با مانت PL هستند که در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. علاوه بر این با هماهنگی قبلی امکان اجاره دوربین های RED و CANON و ALEXA هم برای تیم های تولید وجود دارد.

lights 2 - استودیو فردا

اجاره استودیو

تمامی چراغ های متدوال فیلمسازی در استودیو فردا موجود می باشد. علاوه بر این انواع سافت لایت، کول لایت، سافت باکس های دیمردار بزرگ، انواع گیره و ست های ددولایت و چراغهای لنزی از تجهیزات موجود در استودیو فردا هستند.
پیشنهاد می گردد پیش از آفیش استودیو و عوامل لیست تجهیزات استودیو را دانلود یا دریافت کرده و تجهیزات مورد نظر خود را با تجهیزات موجود در استودیو چک بفرمایید.

استودیو کروماکی ، وایت روم و بلک باکس استویو فردا

آفیش عوامل تولید: آفیش فیلمبردار آفیش نورپرداز آفیش صدابردار آفیش گریمور آفیش بازیگر تدوینگر

پس از آفیش استودیو می توانید با مشاوره با کارشناس فروش استودیو فردا فیلمبردار و عکاس مورد نظر خود را برای روز مورد نظر تولید خود آفیش کنید.
با بیش از یک دهه خدمت و پشتیبانی فنی استودیویی، عوامل تولید مناسب با نوع پروژه ی شما مانند فیلمبردار، نورپرداز، صدا بردار و تدوینگر را به شما معرفی می کنیم.​

ضبط برنامه های تلویزیونی

تاکنون برنامه های تلویزیونی زنده، گفتگو محور متنوعی در استودیو فردا ساخته شده است.

به همین منظور می توانید برای ساخت برنامه های زنده تلویزیونی و ضبط برنامه تلویزیونی می توانید از خدمات پشتیبانی تولید استودیو فردا استفاده کنید.

مزایای استودیو کروماکی

دیواره های بلند پنج متری در استودیو فردا که با رنگ کروماکی مجیک گرین به صورت مات و یکدست سبز هستند و کروماکی با کیفیتی را می توان از طریق آنها ایجاد کرد. لازم به ذکر به علت فعالیت گسترده تیم های تولید در استودیو فردا و ورود و تردد انواع خودرو کف استودیو کروماکی فردا پاخورده می باشد.

به همین منظور برای پروژه هایی که کف کاملا تمیز و یک دست سبز مورد انتظار می باشد استفاده از پرده کروماکی سبز برای کف و یا نقاشی مجدد کف با رنگ سبز کروماکی پیشنهاد می گردد.

تمامی دیوارهای استودیو در کمترین زمان ممکن با پارچه مشکی قابلیت تبدیل شدن به بلک باکس را دارند.

یکی از مزیت های مهم استفاده از استودیو در تولید به خاطر کاهش قابل توجه هزینه های تولید نسبت به تولید در فضای باز و خارجی می باشد؛ 

متمرکز بودن در یک فضای حرفه ای و آرام کمک می کند بتوانید به راحتی تولید حرفه ای  و همراه با آرامش را تجربه کنید.

متمرکز بودن تمامی امکانات در یک مجموعه مستقل کمک می کند تمامی فرآیند های تولید با سرعت قابل توجه و متمرکز انجام شوند.
به طور تجربی عمدتا در 12 ساعت آفیش کاری امکان تولید 4 ساعت فیلم به صورت مفید وجود دارد. پروژه های تولید می توانند با اجاره روزانه استودیو کروماکی در زمان و هزینه تولید صرفه جویی کنند.
اجاره روزانه استودیو فردا
08- 8

هزینه استودیو کروماکی

استودیو کروماکی فردا به صورت روزانه و ساعتی در اختیار تیم های تولید قرار می گیرد؛ اجاره روزانه استودیو از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب به مدت ۱۲ ساعت در اختیار تیم های تولید قرار می گیرد.

بدیهی است برای زمانبدی بیشتر از این ساعت به هزینه آفیش روزانه استودیو هزینه ساعت اضافی تعلق می گیرد. در اجاره ساعتی استودیو قابلیت ارائه خدمات به صورت ساعتی با حداقل ۳ ساعت آفیش استودیو به همکاران وجود دارد.

هزینه اجاره ساعتی از لحظه ورود اولین فرد گروه به استودیو تا خروج آخرین فرد از استودیو محاسبه می گردد.

برای دریافت لیست قیمت اجاره استودیو کروماکی همین الان با ما تماس بگیرید یا به واتس آپ پیام دهید.

آدرس استودیو

تهران، خیابان داروپخش، خیابان فروردین سوم، خیابان ۶۳، کوچه سوم، پلاک۹

قوانین و مقررات استودیو فردا

پس از آفیش استودیو لیست مقررات مهمی که توسط تیم های تولید باید در مجموعه استودیو کروماکی و فیلمسازی استودیو فردا رعایت شود برای تیم های تولید ارسال می شود.

برای مشاهده می توانید لیست قوانین و مقررات استودیو فردا را دانلود بفرمایید.

کروماکی یکی از بنیادی ترین تکنیکهای جلوه های بصری یا ویژوال افکت (VFX) است. در این تکنیک از سوژه در مقابل پرده یا دیواره یک دست سبز و یا آبی فیلمبرداری می شود تا در مرحله پس تولید، آن را حذف و پس زمینه مورد نظر فیلمساز را به جای آن قرار دهند. پیشنهاد می شود برای اجرای کروماکی از دیافراگم های میانی لنزهای متوسط همراه با سرعت شاتر بالای ۰.۰۱ استفاده شود.

انواع کروماکی

نور پردازی پرده یا دیوار کروماکی باید به صورتی انجام شود که کمترین میزان سایه را تولید کند. از طرفی پرده یا دیواره سبز از همه نظر باید به خوبی از سوژه جدا به نظر برسد.

کروماکی چیست

در ویدیوی دیجیتال رنگ سبز به عنوان بهترین رنگ پس زمینه برای کروماکی کاربرد دارد زیرا بهترین جداسازی را از رنگ پوست انسان دارد.

استودیو فردا

بهترین حالت برای اجرای تکنیک کروماکی در نماهای متحرک استفاده از نقاط مرجع ( Node یا Marker) است. در این روش نقاطی روی پرده سبز به صورت علامت X یا توپ رنگی علامت گذاری می شود.
نرم افزارهای جلوه های ویژه نظیر Adobe After Effect حرکت این علامتها را در نماهای متحرک به صورت یک الگوریتم بازسازی می کنند و به پس زمینه مورد نظر فیلمساز فرمان میدهند تا همان حرکت را به نمایش گذارد. این اتفاق باعث جابجایی سه بعدی پس زمینه و از بین بردن حالت تصنعی آن می شود.
برای اجرای کروماکی هرچه سرعت حرکات سوژه آهسته تر باشد، نتیجه رضایت بخش تر خواهد بود.

استودیو فیلمبرداری

در اجرای این تکنیک معمولا هرجا که سوژه به آن تماس مستقیم دارد، بهتر است از جایگزین واقعی استفاده شود. به عنوان مثال اگر قرار است سوژه مقابل دریا بایستد و پای او دیده شود، بهتر است از شن واقعی زیر پای او استفاده شود یا اگر بناست در کروماکی زیر پای سوژه فرشی گسترده شود، بهتر است در هنگام فیلمبرداری مقابل پرده سبز، سوژه روی فرش واقعی ایستاده باشد.

همچنین استفاده از عناصری به صورت فورگراند (پیش زمینه) میتواند در باور پذیری کروماکی نقش بسزایی داشته باشد.

درباره کروماکی بیشتر بخوانید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵