picture - استودیو فردا

کروماکی چیست؟

کروماکی یکی از تکنیک های جلوه های ویژه فیلمسازی است که قدمت استفاده از آن به بیش از یک قرن می رسد.

سال ۲۰۱۸ برای فیلمسازی آغاز یک قرن جدید برای توسعه فیلمسازی قرن ۲۱ بود. و به یادآور زمانی که پیشگامان سینما برای اولین بار شروع به جایگزین کردن تصاویر با پس زمینه سبز و آبی کردند.

کروماکی سبز

استودیو فردا در این صفحه زیر بنایی از جنس محتوای همیشه سبز ساخته است. در نظر داریم به عنوان نخستین استودیو کروماکی با مجوز رسمی ایران که بیش از یک دهه فعالیت پرتکاپو در عرصه تولید و پشتیبانی فنی داریم، بهترین و کاملترین مرجع برای علاقه مندان این تکنیک فراهم آوریم. 

از این رو تیم محتوای رسانه فکر فردا مطالب کروماکی را به روز رسانی می کند و شما می توانید از آخرین مطالب و تعییرات این محتوا با خبر شوید.

اجاره استودیو کروماکی

برای پاسخ به تعریف می توان خلاصه ای مختصر و مفید از دانشنامه ی ویکی پدیا ارائه کرد:

کروماکی یک تکنیک جلوه های ویژه سینمایی برای قرار دادن چند فیلم یا تصویر روی هم است.

اینکه چرا یک تکنیک تعریف می کنیم بخاطر این است که در هر حوزه‌ای، تکنیک کوچک‌ترین واحد یادگیری یک مهارت است. و مهمترین کاربرد این تکنیک برای خلق جلوه های ویژه بصری در تولید فیلم است.

پشت صحنه کروماکی

دعوت می کنیم پیش از اینکه با این تکنیک جایگزین کردن تصاویر بیشتر آشنا شوید یک پشت صحنه فیلمبرداری در استودیو فردا را تماشا کنید.

تصاویری که در بیش از یک دهه تولید فیلم و تصویر در استودیو فردا ساخته شده اند. هنرمندانی مثل رامبد جوان، رضا صادقی و کارگردانانی که برای ساخت تیزر تبلیغاتی وفیلم های خود با بکارگیری این تکنیک در استودیو فردا ساخته اند.

پشت صحنه ای که به شما نشان دادیم پس از اجرای جلوه های ویژه بصری و تدوین به صورت زیر آماده شده است.

استودیو کروماکی فضایی حرفه ای با دیواره های بزرگ پوشیده شده از رنگ کروماکی است که مناسب فیلمبرداری پروژه های تولید از طریق تکنیک جلوه های ویژه هستند.

گروه های تولید و تصویربرداری با اجاره روزانه یا ساعتی استودیو کروماکی می توانند از خدمات پشتیبانی فنی استودیو حرفه ای برخوردار شوند .

به همین منظور موسسه رسانه فرهنگی هنری رسانه فردا در سال ۱۳۸۸ استودیو فردا را با هدف توسعه موسسه در غرب تهران در منطقه سردارجنگل راه اندازی کرد.

امروز استودیو فردا علاوه بر مرکز تولیدات موسسه ، استودیویی پویا و پرتکاپو در ارائه خدمات به تمامی تولیدات کنندگان فیلم، سریال، تیزر و برنامه تلویزیونی است..

فیلم زیر همه ویژگی های استودیو فردا را در یک دقیقه تعریف می کند.

map - استودیو فردا

نقشه راه یادگیری کروماکی

یادگیری کروماکی کمک می کند تمام ایده های خلاقانه تصویری جلوه حقیقی پیدا کنند.

در این سری مطالب از فعالان تولید جلوه های ویژه بصری که در استودیو فردا فیلم تولید کرده اند، خواسته ایم برایمان کاربردی ترین آموزشهای جایگزین کردن تصاویر را ارائه کنند. این یادگیری شامل مطالب زیر است:

guide - استودیو فردا

راهنمای کروماکی

یک دستورالعمل آسان و مختصر بهترین راهنما برای راه اندازی سریع است.

تجربه ارائه خدمات به صدها پروژه تولید فیلم در استودیو کروماکی فردا نشان داده که تمامی فیلمسازان بیشتر به چه تجهیزات و امکاناتی برای تولید با کروماکی احتیاج دارند.

بزودی این تجربه را در قالب یک چک لیست رایگان و لیست تجهیزات استودیو کروماکی در اختیار شما می گذاریم. تا قبل از اجاره استودیو کروماکی و شروع تولید فیلم یک برنامه ریزی دقیق بدون اتلاف وقت داشته باشید و در استودیو فردا فرآیند تولید برای شما لذت بخش باشد.

prototype - استودیو فردا

تجهیزات کروماکی

شاید تجهیزات کروما کی انگشت شمار باشند.

در این قسمت تجهیزات فیلمسازی برای فیلمبرداری را کامل تعریف می کنیم و راهنمای استفاده از تجهیزات برای کاربران با هر سطح دانشی از فیلمسازی ارائه شده است.

مشاوره کروماکی

اگر برای تولید یک فیلم با کروماکی اینجا هستید، به شما تبریک می گوییم.

شما یک ایده پرداز خلاق هستید که می خواهید از زیر و بم کروماکی سر در بیاورید.برش فام تعریف دیگری از این مهارت تصویر سازی است که کمک می کند رویاها حقیقت پیدا کنند. تولید فیلم با استفاده از این تکنیک یک انتخاب خلاقانه است.

• ما به شما مشاوره رایگان می دهیم. کافیست با استودیو فردا تماس بگیرید.
شما را راهنمایی می کنیم چگونه فیلمتان را تولید کنید.

• به شما می گوییم از چه امکاناتی استفاده کنید.زیرا بکارگیری زمانی ارزشمند است که تصویر تولید شده ی شما برای بیننده باور پذیر باشد.

درباره کروماکی بیشتر بخوانید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴ از ۵