رنگ کروماکی

اجاره استودیو فیلمسازی

رنگ کروماکی

پرده سبز رنگ کروماکی یا پرده آبی کروماکی.

رنگ کروماکی؛ انتخاب رنگ سبز کروماکی یا آبی در صنعت عکس و فیلم قدمتی به اندازه یک قرن دارد. هنوز هم حرفه ای های این صنعت با دلایل متنوع علمی تجربی در انتخاب بین رنگ کروماکی سبز و رنگ آبی کروماکی در حال بحث و گرفتن مشاوره هستند.

اجاره استودیو کروماکی

رنگ کروماکی، پرده سبز یا پرده آبی؟

استودیو فردا در این نوشته در نظر دارد، پروسه انتخاب رنگ کروماکی استاندارد را توضیح دهد.
رنگ کروماکی یکی از معیارهای مهم فیلمسازان و عکاسان در اجرای جلوه های ویژه و تغییر پس زمینه ی پروژه های تولید است.

پرده سبز رنگ کروماکی- انتخاب بین رنگ سبز کروماکی و رنگ آبی کروماکی

سیستم انتخاب رنگ

برای انتخاب رنگ کروماکی مناسب

کروما معادل واژه ی رنگ در زبان یونانی است. “سیستم رنگ مانسل” به عنوان یک مرجع زیبایی شناسی انتخاب رنگ، فضای رنگی را تعریف می کند که مبتنی بر سه خصوصیت فام، درخشش و خلوص است.

سیستم رنگی مانسل

این سیستم هنوز هم کاربرد دارد و در قالب کتاب مرجع و نرم افزار ارائه شده است. اما قبل تر از آن نوردهی چندگانه یکی از دغدغه های علاقه مندان دوربین شده بود.
“جرج آلبرت اسمیت” یک پیشگام سینما، اولین کسی بود که برای اجرای نوردهی دوگانه در عکاسی به دنبال انتخاب رنگ کروماکی بود. و اولین بار در ۱۸۹۸ از آن استفاده کرد.

سرقت بزرگ قطار

اولین حذف پس زمینه کروماکی

اوایل قرن بیستم که سینما با خلاقیت و تجربه پیشرفت می کرد، “سرقت بزرگ قطار” اولین فیلمی بود که “ادوین پرت” در آن پنجره های قطار را سیاه کرد تا مناظر پس زمینه را به آن بیفزاید.

۱۵ سال بعد “فرانک ویلیامز” تکنیک “تراولینگ مات” را اختراع کرد تا بتواند با ادغام چند عکس و فیلم تصویر نهایی را بسازد. در آن فیلم هم از زمینه سیاه استفاده شد.

انیمیشن های کروماکی والت دیزنی

باما در ۱۹۲۰ والت دیزنی بدنبال ادغام انیمیشن و فیلم بود و برای قرار دادن بازیگر انسان در کنار کاراکتر انیمیشن پس زمینه های با رنگ سفید را انتخاب کرد.
“کمدی های آلیس” اولین سریال هایی بود که از تلفیق کروماکی و انیمیشن در آن استفاده شد.

اولین انیمیشن کروماکی
پرواز به ریو

رنگ آبی برای تکنیک کروماکی

رنگ آبی برای تکنیک کروماکی در ۱۹۳۳ زمانی استفاده شد که می خواستند در “پرواز به ریو” مثل برف پاک کن جلوی شیشه ماشین تصویر محو شود.

دزد بغداد 1940

یا در ۱۹۴۰ در “دزد بغداد” می خواستند صحنه ای را بسازند که یک جن از یک بطری شیشه ای فرار می کند. استفاده از تکنیک کروماکی در این فیلم جایزه بهترین جلوه های ویژه آکادمی را برای این فیلم به همراه داشت.

توسعه تکنیک کروماکی

پس از آن “آرتور ویدمر” محقق شرکت کداک و کارمند وارنر برادرز به تحقیق در این پروسه پرداخت و موفق شد خیلی از تکنیک های کروماکی آبی را توسعه دهد.

“پترو ولاهوس” در ۱۹۶۴ این تکنیک را بهینه کرد و برای این اختراع جایزه آکادمی را هم برد. تکنیک او از این واقعیت استفاده می کند که اکثر اشیاء در صحنه های دنیای واقعی از رنگی برخوردار هستند که جزء رنگ آبی آنها از لحاظ شدت با ترکیبات رنگ سبز آنها شباهت دارد.

“زبیگنیف ریچینسکی” هم در ارائه تکنیک پرده آبی کمک بسزایی کرد.
یک چاپگر نوری با دو پروژکتور، یک دوربین فیلم برداری و یک شکاف دهنده پرتو نور استفاده می شد تا بازیگر در مقابل پرده آبی با پس زمینه فیلم در یک زمان ترکیب می شد.

تکنیک کروماکی، پرکابردترین تکینک فیلمسازی

استفاده از تکنیک کروماکی کمک می کند که یک پروژه ی تولید فیلم کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر اجرا شود. کروماکی این اجازه را می دهد که بدون ترک استودیو کروماکی هر جا که بخواهید حضور داشته باشید.

ورود کامپیوتر به دنیای کروماکی با کنترل چاپگرهای نوری چندگانه آغاز شد.
زمانی که استودیو ILM در پنجمین فیلم “جنگ ستارگان: امپراطوری ضربه می زند” یک چاپگر چهار نوره توسط “ریچارد ادلاند” ساخته شد تا کار مقرون به صرفه تر و کم هزینه تر تولید شود. و طبعا برای این اختراع جایزه آکادمی را هم برد.

رنگ سبز کروماکی

دلیل انتخاب رنگ سبز کروماکی و رنگ آبی کروماکی

بنابراین سوژه اصلی در برابر یک پس زمینه با طیف نسبتا باریک از رنگ ها که معمولا سبز یا آبی هستند، فیلمبرداری می شود به این خاطر که رنگ سبز کروماکی و رنگ آبی کروماکی دورترین رنگ ها، به پوست هستند.
رنگ سبز کروماکی انتخاب شده به پس زمینه ی ویدیویی جایگزین در نرم افزارهای کروماکی تبدیل می شود.
منظور از “کی” در کروماکی ، اجرای این تکنیک و ترکیب آن است.
معادل فارسی برش فام برای همین ترکیب و روی هم قرار دادن چند فیلم و تصویر کاربرد دارد.

کد رنگ سبز کروماکی

برای گروه های تولید فیلم که بدنبال اجاره روزانه استودیو کروماکی هستند تمیز بودن رنگ کروماکی در اجرای نورپردازی کروماکی و اجرای تکنیک کروماکی اهمیت بسزایی دارد.
در استودیو فردا دو دیواره ی بزرگ استودیو به رنگ کروماکی سبز اختصاص داده شده است. این امکان وجود دارد بسته به نیاز گروه فیلمبرداری تمامی دیواره های استودیو به رنگ سبز کروماکی تبدیل شوند.
برای پس زمینه پروژه هایی که نیاز به اجاره استودیو کروماکی دارند در استودیو فردا کد رنگ سبز کروماکی c2644 است با نام رنگ پیکو اکریل مات c2644 که به رنگ فلش گرین هم شناخته می شود.

کد رنگ سبز کروماکی
رنگ سبز کروماکی استودیو فردا

خرید رنگ سبز کروماکی

رنگ سبز کروماکی توسط شرکت های معدود و نمایندگی آنها تولید و عرضه می شود.
شرکت پیکو کالر تامین کننده ی رنگ کروماکی اکریل مات سبز رنگ استودیو فرداست. این شرکت فروش رنگ سبز کروماکی را انجام می دهد.
این رنگ سبز بادوام و باکیفیت بوده و مناسب همه نوع پروژه های تولید فیلم است.
شماره تماس نمایندگی های پیکو کالر :
۰۲۱-۴۴۲۵۰۱۰۱ پیکو کالر نمایندگی غرب تهران
۰۲۱-۲۲۲۲۰۴۶۸ پیکو کالر نمایندگی شریعتی
۰۲۱-۷۷۸۳۳۰۳۰ پیکو کالر نمایندگی شرق تهران

کپیرایت ۱۳۹۷ © تمامی حقوق این وبسایت محفوظ است.