ساعت طلایی چیست؟

ساعت طلایی یک اصطلاح برای توصیف نوع خاصی از نور است که برای چشم خوشایند است و همچنین فوق العاده سینمایی به نظر می رسد. در این مقاله استودیو فردا به شما می گوییم ساعت طلایی چیست و به چه زمانی در عکاسی و فیلمبرداری ساعت طلایی می گویند؟

همچنین نکاتی در مورد چگونگی ثبت تصاویر در این نور باورنکردنی و چند نمونه هالیوودی را هم با هم بررسی می کنیم.

ساعت طلایی چه ساعتی‌ست؟

ساعت طلایی کی هست و چه ساعتی‌ست؟

ساعت طلایی (معروف به ساعت جادویی) به موقعیت خورشید نسبت به هر چیزی که در حال عکاسی یا فیلمبرداری هستید اشاره دارد.

اما از نظر عامیانه دانستن محدوده زمان طلایی به شما کمک می کند تا نوری باورنکردنی را برای تصاویر و فیلم های خود ثبت کنید.

زمان ساعت طلایی

ساعت طلایی کی هست؟

ساعت طلایی اولین ساعت پس از طلوع آفتاب و آخرین ساعت نور قبل از غروب است که نور طبیعی گرم تولید می کند. آن پنجره زمان بر اساس موقعیت جغرافیایی شما و همچنین فصل تعیین می شود. ساعت طلایی زمانی رخ می دهد که خورشید بین شش درجه زیر افق و شش درجه بالاتر باشد.

این نورپردازی به دلیل رابطه بین موقعیت خورشید و فاصله با سوژه شما برای عکاسی ایده آل است. در طلوع و سقوط خورشید ، آن بیشتر به سوژه نزدیک می شود و همچنین در جو با زاویه بسیار کمتر از حد معمول در حال حرکت است و نور پراکنده نرم تولید می کند.

این نوع نور برای عکاسان خوب عمل می کند. هیچ سایه خشن یا هایلایت اغراق آمیزی ایجاد نمی کند. ساعت طلایی همچنین دمای رنگی گرم را ایجاد می کند و سوژه را به طرز نسبتاً خوبی روشن می کند.

ساعت طلایی به چه دردی می خورد؟

از آن برای نورپردازی جلو استفاده می شود.
از آن برای نور پس زمینه استفاده می شود.
از آن برای نور پردازی حاشیه ای استفاده می شود.
ضبط سان فلر
تصویر برداری سیلوئت یا سایه نما

نور ساعت طلایی دقیقاً چگونه آن رنگ کامل را به دست می آورد؟ و چگونه می توانید از آن استفاده کنید و برای آن برنامه ریزی کنید تا بهترین عکس ها را بگیرید. ویدئوی شگفت انگیز زیر همه چیز را در چهار دقیقه نشان می دهد.

مثالهایی از ساعت طلایی

فیلمهایی که در ساعت طلایی فیلمبرداری شده اند.

جای تعجب نیست که بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران دوست دارند در ساعت طلایی عکاسی کنند. فقط ممکن است ایده آل ترین سناریوی روشنایی طبیعی باشد. در اینجا چند نمونه از فیلمبرداری ساعت طلایی و فیلمسازان پشت صحنه در مورد نحوه عملکرد آنها در اطراف و در داخل آن پنجره باریک از نور کامل ذکر شده است.

ابتدا ، فدون پاپامیکائیل ، فیلمبردار فیلم فورد در برابر فراری درباره نحوه نزدیک شدن آنها به فیلمبرداری در ساعت طلایی صحبت می کند.

همانطور که گفتیم، استفاده کامل از ساعت جادویی به برنامه ریزی و آماده سازی خلاصه می شود. پاپامایکل و خدمه اش توانستند در ساعت طلایی و در حوالی ساعت طلایی شلیک کنند تا بیشترین بهره را از روز خود ببرند ، در حالی که برخی از عکسهای عالی را در نور طبیعی ثبت می کنند.

فیلمساز دیگری که به خاطر استفاده از ساعت طلایی بدنام است ترنس مالیک است. در روزهای بهشت، ما برخی از جذاب ترین تصاویر ساعت جادویی را که تا کنون ثبت شده است، داریم. در این ویدئو، اپراتور دوربین جان بیلی روند آنها را توضیح می دهد.

بنابراین ، اکنون می دانیم ساعت طلایی چیست و نمونه هایی از آن را از فیلمسازان برتر دیده ایم. اکنون این سوال مطرح می شود که چگونه می توانید همان ساعت جادویی را در تصاویر خود دریافت کنید. بخش بعدی به نکات مفیدی در مورد برنامه ریزی و اجرای یک تصویربرداری طلایی اختصاص دارد.

نکات عکاسی با ساعت طلایی

تصویر برداری ساعت طلایی

در حال حاضر چند نکته در مورد نحوه استفاده از این نور برای به دست آوردن تصاویر مورد نظر خود. از آنجا که پنجره ساعت طلایی ممکن است بسیار باریک باشد ، شما نمی خواهید در آن شانس داشته باشید. با این نکات سریع آماده شوید!

آسمان را یک روز زودتر چک کنید.

خودتان را در مورد نحوه حرکت نور و سرعت حرکت روز قبل مختصر توضیح دهید. این به شما کمک می کند تعیین کنید که چه زمانی نور در اوج خود است.

برنامه ریزی پیش از زمان

برای اطلاع از زمان دقیق از ماشین حساب ساعت طلایی استفاده کنید. این یک ابزار عالی برای جلوگیری از اتلاف وقت است. سپس دوباره می توانید تلفن خود را از نظر زمان طلوع و غروب خورشید بررسی کنید و همانطور که در بالا ذکر شد آماده عکاسی در محدوده ساعتی باشید.

همچنین ، دانستن موقعیت مکانی شما از قبل بسیار مهم است تا پنجره چراغ را از دست ندهید!

پوشش ابری

پوشش ابری در صورت پوشش زیاد ، ساعت طلایی ممکن است به هیچ وجه ساعت طلایی نباشد. آنها می توانند نور را تقویت کرده یا آن را مسدود کنند ، به این نکته توجه داشته باشید.

وایت بالانس را روی ابری تنظیم کنید.

این امر باعث می شود تا گرم ترین رنگی را که می توانید از تصاویر و فیلم خود بگیرید به دست آورید.

ساعت طلایی بهترین زمانی عکاسی در فضای باز- استودیو فردا

از دیافراگم باز (گسترده) استفاده کنید.

این به دو دلیل است. یکی ، نور در این مدت چندان روشن نیست ، بنابراین ممکن است برای باز شدن بیشتر به دیافراگم وسیع تری نیاز داشته باشید. به طور طبیعی ، شما باید ISO و سرعت شاتر خود را بر این اساس تنظیم کنید ، اما این را قبلاً می دانستید. ثانیاً ، نور در این زمان در ترکیب با دیافراگم وسیع باعث بوکه ای با ظاهر باورنکردنی می شود.

تجربه کنید.

عکس ها و زوایای مختلف را امتحان کنید و به عکس گرفتن ادامه دهید! در این ساعت نور به سرعت تغییر می کند. نه تنها زاویه ها ، بلکه موقعیت موضوعی را نیز آزمایش کنید.

نورپردازی را در جایی که سوژه شما مستقیماً رو به خورشید است یا نور پشت را در جایی که خورشید در پشت سوژه شما قرار دارد ، امتحان کنید تا در اطراف آنها مهوی نرم ایجاد شود.

نورپردازی حاشیه ای نیز از نظر زیبایی موثر است و می تواند یک هاله زیبا در اطراف سوژه شما ایجاد کند. لازم نیست خورشید مستقیماً پشت سوژه شما باشد ، اما پس زمینه باید تیره تر باشد. برای پیدا کردن نقطه شیرین ، زوایای مختلف ، به ویژه عکس های با زاویه پایین را امتحان کنید.

نورپردازی حاشیه ای در عکاسی ساعت طلایی-استودیو فردا

هنگامی که نور به لنز برخورد می کند ، جرقه های لنز (یا جرقه های خورشید) ایجاد می شود. یک راه آسان برای به دست آوردن شعله ور عالی این است که دوربین خود را طوری حرکت دهید که سوژه شما تا حدی خورشید را بپوشاند.

وقتی ساعت طلایی به پایان می رسد ، می تواند شبح های زیبایی تولید کند. از سوژه خود در برابر نور خورشید عکس بگیرید و در صورت نیاز مقداری کنتراست در پست تولید اضافه کنید.

نوردهی کمتر

اگر کمی در معرض این نور گرم قرار بگیرید ، می توانید تصاویر و جنب و جوش واقعی ایجاد کنید. روشن کردن تصویر دیرتر از تیره کردن آن آسان تر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۲.۵ از ۵