پرده کروماکی

پرده کروماکی چیست؟

همه چیز درباره پرده کروماکی در فیلمسازی

پرده کروماکی یک ابزار تولید فیلم و تصویر و یکی از تجهیزات کروماکی است که برای ترکیب دو یا چند تصویر بکار گرفته می شود. در این صفحه، تعریف و دلایل استفاده از پرده سبز مورد بررسی قرار گرفته و نمونه‌هایی از استفاده این ابزار پرکاربرد فیلمسازی با پشت صحنه فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی ایرانی معرفی خواهد شد. در پایان، اطلاعات لازم برای خرید پرده کروماکی را ارائه می‌کنیم.

پیشتر در مقاله استودیو کروماکی اینگونه توضیح دادیم:

کروماکی یک تکنیک جلوه‌های ویژه بصری برای قرار دادن چند فیلم یا تصویر روی هم است.

امروزه نیاز به استفاده از تکنیک کروماکی در فیلمبرداری و عکاسی دیجیتال برای بریدن و قرار دادن یک تصویر برای پس زمینه‌ای جدید بیش از پیش احساس می‌شود.

بسیاری از مشتریان استودیو کروماکی فردا به فضایی بیشتر از یک پرده سبز ۳ در ۵ نیاز دارند و برای تولیدات خود استودیو کروماکی اجاره می‌کنند.

استفاده از پرده سبز در فیلمسازی

یکی از تجهیزاتی که در صنعت فیلمسازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، پرده کروماکی است. این پرده در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی به عنوان یک وسیله مهم جهت خلق تصاویر و صحنه‌ها به کار می‌رود. در فیلم سینمایی “قانون مورفی” به کارگردانی رامبد جوان، از یک پرده سبز برای ایجاد تصویر تصادف اتومبیل استفاده شده است. پرده سبز در اینجا به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد در پشت صحنه فیلمسازی، نقش بسیار مهمی در خلق صحنه‌های پر از اکشن و هیجان انگیز دارد.

در قسمت اول سریال تلویزیونی دوقلوها شبکه ۲ در سکانس‌های فیلمبرداری از خودرو در حال حرکت و یا سکانس‌های فیلمبرداری از پوگو استیک از پرده کروماکی سبز استفاده شده است.

انواع پرده‌های کروماکی

انواع پرده سبز کروماکی

در صنعت فیلمسازی، پرده کروماکی به دو نوع پرده سبز کروماکی ثابت و پرتابل فون کروماکی با رنگ‌های سبز و آبی ساخته می‌شود. پرده سبز کروماکی با استفاده از پارچه کتان و تار و پود سبز ساخته می‌شود که همراه با رنگ کروماکی استودیویی هماهنگ می‌شود.

این پرده در فیلمبرداری برای تصویر برداری اشیا و کاراکترها استفاده می شود و باعث بازتاب نور زیاد در فضای باز می‌شود. به همین دلیل، رنگ سبز کروماکی نیازمند نورپردازی حرفه‌ای با رنگی روشن است. در پشت صحنه فیلمبرداری سریال “پایتخت” نیز، استفاده از پرده سبز کروماکی به خوبی مشاهده می‌شود.

پرده آبی کروماکی

پرده آبی کروماکی برای فیلمبرداری در صحنه هایی که نوردهی کمی دارد یا فیلمبرداری در طبیعت استفاده می‌شود. در سریال پایتخت و فیلم سینمایی زندگی پی برای تغییر دادن تصاویر پس زمینه و شبیه سازی دریا و اقیانوس از پرده آبی کروماکی استفاده شده است.

پشت صحنه کروماکی سریال دوقولها شبکه دو

در مقاله رنگ کروماکی به دلایل انتخاب پرده سبز کروماکی و پرده آبی کروماکی پیش تر اشاره کرده ایم. این دو رنگ کمترین نزدیکی رنگ با پوست بدن انسان را دارد به همین خاطر کاربرد بسیاری در اجرای تکنیک کروماکی دارند.

پرده سبز مانند پرده عکاسی یک از پرکابردترین تجهیزات فیلمبرداری و عکاسی دیجیتال است که در استودیو های کوچک یا فیلمبرداری فضای باز استفاده می شود.

پارچه کروماکی در موارد مختلف متناسب با ابعاد کار یا نوع پروژه می تواند ابعاد مختلف یا دوختی شبیه به لباس کروماکی داشته باشد. در پرده سبز کروماکی دو رشته الیاف تار و پود پارچه کروماکی باید از جنس کتان و تماما سبز یا آبی باشد.

پایه - استودیو فردا

خرید پرده کروماکی

پرده سبز کروماکی با برند مجیک گرین برای تمامی پروژه‌های تولید فیلم تلویزیونی و سینمایی توسط استودیو کروماکی فردا تولید و عرضه می‌شود.

برای مشاوره خرید پرده کروماکی سبز می توانید با ما تماس بگیرید یا مقاله استودیو کروماکی خانگی خود را راه اندازی کنید را مطالعه کنید.

لازم به ذکر است کالای خریداری شده به صورت پس کرایه (هزینه ارسال به عهده مشتری) به سراسر ایران ارسال می‌گردد.

تلفن خرید وسفارش پرده

021-44433223

۴ نکته مهم برای خرید پارچه سبز کروماکی

نکاتی قابل توجه برای خرید پرده سبز کروماکی که بهتر است رعایت شود:

پرده کروماکی دو رو سبز و آبی

درباره کروماکی بیشتر بخوانید.

معرفی محصولات کروماکی مجیک گرین

پرده سبز کروماکی مجیک گرین مناسب برای اجرای پروژه‌های جلوه‌های ویژه فیلمسازی و تولید محتوای حرفه‌ای و استودیو‌های خانگی کوچک می‌باشد. 

پرده کروماکی

انواع پرده سبز کروماکی مجیک گرین

پرده سبز کروماکی از جنس فوتر

پرده سبز کروماکی از جنس فوتر

فون عکاسی شطرنجی و پرده سبز کروماکی از جنس فون شطرنجی

پرده سبز از جنس فون شطرنجی

پرده سبز کروماکی از جنس فوتر

پارچه سبز کروماکی از جنس فوتر پارچه استاندارد پیشنهادی استودیو فردا برای تمامی پروژه های فیلمسازی و اجرای جلوه های ویژه می باشد. در ادامه  این مطلب می توانید ویدیوی تست و بررسی پرده سبز کروماکی از جنس فوتر را تماشا کنید. 

قیمت پرده سبز کروماکی از جنس فوتر

قیمت پرده سبز فوتر مجیک گرین با عرض سه متر به ازای هر متر مربع هفتاد هزار تومان توسط استودیو فردا به فروش می رسد.

متقاضیان خرید پرده سبز کروماکی مجیک گرین می توانند به صورت حضوری یا تلفنی (02144433223) سفارش خود را خریداری کنند.

راه اندازی استودیو کروماکی خانگی - استودیو فردا

تست و بررسی پرده سبز کروماکی مجیک گرین از جنس فوتر

در ویدیوی زیر تست و بررسی پرده سبز کروماکی مجیک گرین و فرآیند حذف کروماکی با نرم افزار ادوبی پریمیر را تماشا می کنید. لازم به ذکر است این پرده با عرض سه متر عرضه می شود و حداقل سفارش برحسب متر طول سه متر می باشد.

همچنین امکان سفارش این پرده سبز با هر عرض سه متر و هر متر طول بیشتر از سه متر برای خریداران محترم وجود دارد.

پرده سبز کروماکی از جنس فون شطرنجی

پارچه سبز کروماکی از جنس فون شطرنجی پارچه استاندارد فون عکاسی از جنس فون سوزنی برای پروژه های فیلمسازی و اجرای جلوه های ویژه می باشد. در ادامه این مطلب می توانید ویدیوی تست و بررسی پرده سبز کروماکی از جنس فون سبز عکاسی شطرنجی را تماشا کنید. 

قیمت پرده سبز کروماکی از جنس فون شطرنجی

پرده سبز فون شطرنجی مجیک گرین با عرض سه متر به ازای هر متر طول یکصد و پنجاه هزار تومان توسط استودیو فردا به فروش می‌رسد.

متقاضیان خرید پرده سبز کروماکی مجیک گرین می‌توانند به صورت حضوری یا تلفنی (02144433223) سفارش خود را خریداری کنند.

پرده 2 - استودیو فردا

تست و بررسی پرده سبز کروماکی مجیک گرین از جنس فون شطرنجی

در ویدیوی زیر تست و بررسی پرده سبز کروماکی مجیک گرین و فرآیند حذف کروماکی با نرم افزار ادوبی پریمیر(Adobe Premiere) را تماشا می‌کنید. لازم به ذکر است این پرده با عرض سه متر عرضه می‌شود و حداقل سفارش برحسب متر طول سه متر می‌باشد.

درباره کروماکی بیشتر بخوانید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۲ از ۵